Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy agyhártyagyul...

Lehetséges, hogy agyhártyagyulladásom van?

Figyelt kérdés

Vannak macskáink, akik odakint laknak, illetve a pincében kialakítottunk nekik egy kis lakhelyet.

Apa tegnap mondta, hogy látott egy patkányt a pincében és hozzátette, hogy mivel gyakran ölelgetem, puszilgatom a cicákat, majd elkapok tőlük valamit.

És a lényeg, hogy ma reggel úgy keltem fel, hogy iszonyatosan fájt a fejem és egész nap nem tudtam se inni, se enni semmit, mert pár percen belül rögtön ki is hánytam, amit lenyeltem. Illetve egész nap dideregtem és habár este sokat aludtam, mégis többször is elaludtam pár percre nap közben.

Viszont rólam tudni kell, hogy alapból nagyon sokat fáj a fejem, tegnap este lefekvésnél még mondtam is magamban, hogy már lassan egy hete nem fájt és elég ritka, hogy ennyi idő elteljen két fejfájás között. Illetve ami a hányást illeti, tegnap délelőtt nem igazán volt étvágyam, ezért nem igazán ettem semmit kb 2-3 db háztartási kekszen kívül, aztán délután el kellett mennem itthonról és habár akkor már majd' kilyukadt a gyomrom, nem volt időm kaját vinni és csak este 8 körül tudtam enni, mikor hazaértem. Szóval arra gondoltam, talán nap közben kicsit összeszűkült a gyomrom és amiatt hánytam ma egész nap, amikor valamit megpróbáltam enni vagy inni(?). Meg amúgy amikor fáj a fejem, akkor is gyakran szoktam hányni (mondjuk máskor csak egyszer hányok max., nem többször egy nap, illetve nem azután, hogy eszek vagy iszok valamit).


Szóval lehet, nagyon hülye kérdés, de ennyi alapján szerintetek lehet, hogy a pincében talált patkánynak és a cicák puszilgatásának köszönhetően elkaptam valamit (pl. agyhártyagyulladást)? Egyébként azt hallottam, a kóla enyhíti a hányingert, szóval nem rég ittam 2 pohárral és utána tudtam enni is, anélkül, hogy kihánytam volna, viszont bevettem pár szem aspirint kb. fél órája, de a fejfájás még nem nagyon akar enyhülni.


2019. dec. 18. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt a hatalmas rizsát le tudtad írni, akkor biztosan nincs agyhártyagyulladásod. Ellenben elkaptál egy hányós vírust.


Sok folyadék, diéta, három-négy nap alatt rendbejön.

2019. dec. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

Amiket leírtál, egyáltalán nem agyhártyagyulladásra utalnak, és amúgy nem itt írogatnál, fokozódna a fájdalom kb. megbolondulnál tőle, szóval tuti orvoshoz mennél.

Ilyen fejfájásra aszpirin nem hatásos, szedj mást, ami erősebb, más a hatóanyaga.

A kóla hidegen a legjobb gyomorproblémákra.

2019. dec. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!