Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Melyik vitamin télre?

Baltaarcúu kérdése:

Melyik vitamin télre?

Figyelt kérdés

Érdemes C+D vitamint tartalmazó kapszulát venni?

A kettő együtt nem gátolja egymás felszívódását?

D-vitamint szeretnék szedni,de nem tudom mit érdemes...ami mindkettőt tartalmaz?



2019. dec. 22. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
25%
Télen inkább komplex vitaminkészítményt érdemes szedni. Nem találomra egy vagy két vitamint.
2019. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A C-vitamin segíti a D felszívódását, nem hülyeség együtt szedni őket. De a D-vel még hasznosabb a K-t együtt szedni, van is már szerencsére pár K2-D3 vitamin forgalomban. Ugyanis a D megkönnyíti a kalcium felvételét az ételből, viszont a kalcium szeret lerakódni az erekben. A K-vitaminok gondoskodnak arról, hogy ne így történjen, hanem jusson el a csontokba.

A D-t igen, nagyon érdemes szedni télen, de az újabb orvostudományi álláspont szerint nyáron is, mert a megváltozott életvitelünk miatt az éghajlatunkon nem jutunk elég D-hez.

Szerintem igenis jobb mono készítményeket szedni, miután a legtöbb multi csak kidobott pénz, nincs bennük elég D, túl sok az A, nem összetett az E, nem elég a C, és ha még ásványi anyagokkal is bűvészkednek, azokat rossz felszívódású vegyületekben használják és olyanokat tesznek össze, amik gátolják egymás felszívódását. Egy kezemen meg tudom számolni a jó multivitamin készítményeket.

2019. dec. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!