Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Furunkulus-ok jönnek ki...

Furunkulus-ok jönnek ki folyamatosan a testemen. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Az egész nyáron augusztus végén kezdődött mikor a lábamon jött ki egy furunkulus voltam bőrgyógyasznal csak egy krémet adott,(ekkor még azthittem csupán csak egy rovarcsipes amit esetleg kivakartam és el fertőződött, ezért az orvosnak is ezt mondtuk.) Viszont novemberben folytatódott a dolog amikor a kezemen jött ki egy és iszonyatosan fájt voltam sebeszeten ahol el távolították úgymond, viszont nagyon magas láz miatt kórházba kerültem még aznap, ott kaptam antibiotikumot, és nem gondoltam hogy újra felbukkanhat, de mégis decemberben keletkezett egy újabb a fejemen a hajam tájékán kifakadt magától de a helye meg mindig ott van, decemberben is szedtem antibiotikumot, voltam orvosnál, érdeklődtem okozhatja - e a fogamzásgátló, az orvosom szerint sok minden állhat a háttérben és hamarason májteszteket fog végezni, mivel a bilirubinom magas. Lehetséges hogy ez az okozója? Vagy allergia/esetleg cukorbetegség (a nagy mamámnak is volt) Mások ajánlották a pajzsmirigy kivizsgáltatasat is. Vélemény? Milyen orvoshoz forduljak?

2020. jan. 14. 15:53
 1/2 anonim válasza:

Szia..

Most nekem is ez van havonta ki jött egy??

Neked azóta elmúlt??

Mondták mitől van??

Kivizsgáltak?

2021. márc. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
V.sz.l. immunprobléma vagy nyirokprobléma. Nálam első ránézésre szintén furu látszódik, viszont lupuszom van. Annyiban ugyanaz, hogy gennyes kúpokat okoz - több más sebesedés mellett. De magas fehérek kilökődése az ok és nem bakteriális. (Illetve utólag fertőződhet ugyanúgy.) Én óvatosan kinyomhatom ezeket, igazából az én esetemben tanácsos is kinyomni. Úgyhogy érdemes vérképpel és bőrgyógyásszal kivizsgáltatni.
2023. szept. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!