Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől alakul ki a valakinek a...

Mitől alakul ki a valakinek a száján herpesz?

Figyelt kérdés
Hogy lehet elkapni?
2008. nov. 19. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Elkaphatod mástól, ha pl iszol, eszel utána, csókolóztál vele, stb. Nem feltétlenül alakul ki azonnal, hordozhatod évekig is. De még attól is kijöhet, ha olyan kaját eszel, amire nagyon-nagyon vágytál. (saját tapasztalat)
2008. nov. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ajakherpeszt a Herpes simplex vírus(HHV1) okozza. Érdekes azonban, hogy a vírussal rengetegen fertőzöttek, azonban számtalan ember egész életében tünetmentes marad, azaz sohasem fog látszani a száján a sebesedés.

Sajnos, hogy mitől alakulnak ki egyeseknél időnként a tünetek és másoknál miért nem, azt pontosan nem tudjuk. Az azonban biztos, hogy a vírust legkönnyebben a friss váladékkal lehet továbbadni, de sajnos az éppen nem látható (látens) fertőzés is kis eséllyel átvihető egyik emberről a másikra.

2008. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha valakiben mar benne van a virus, tovabbadhatja. Egy baratnomnek, mindentol kijon, ha ideges, ha faradt, mindentol. Mar rengetegszer volt orvosnal, adnak gyogyszert, elmulik, majd ujra visszajon. A multkor kisminkeltek az egyik szalonban es masnap megint kijott rajta a herpesz,, gondolom valaki olyat sminkeltek, akinek herpesze volt.
2008. nov. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én (sajnos) "gyakorlott" herpeszes vagyok...

A herpes simplex vírus, ahogy előttem is írták, okozza az ajakherpeszt (herpes labialis) és van más fajtája is (azok latin neveit nem tudom), amelyek az ember különböző nyálkahártyáin jönnek ki apró, égő, viszkető hólyagok formájában, amelyek kezelés nélkül is elmúlnak kb 1-2 hét alatt, kezeléssel 4-5 nap.


Namost a vírus az kis görény a testünkben lévő ideggyökök mentén bújik el, amikor nincsenek a szádon hólyagok. Aztán amikor egy picit is legyengül az immunrendszered, pl valami bacit összeszedsz, vagy lányoknál menstruációkor vérveszteség miatt, vagy valami idegen anyag kerül a nyálkahártyára (ilyen a csókolózáskor a másik nyála stb) akkor kiugranak a vírusok, és elkezdenek szaporodni. Ott (ahol a legvékonyabb a bőrünk) hólyagokat képeznek, és onnantól a pörkösödésig fertőznek. Tehát amíg le nem száradnak a kis sebek. Addig mást is megfertőznek, úgyhogy nem javallott addig a csók, az orális szex, sőt picike babákat puszilgatni sem, mert átadod nekik a vírust, és onnantól ők is hordozók lesznek, rajtuk is előbb említett esetben megjelenhetnek a tünetek. A tünetmentesség ideje változó, hónapokig is tarthat, mire újra jelentkezik.


Egyébként hordozó anyák a magzatnak szüléskor átadhatják, de nem törvényszerű. Van, aki hajlamosabb rá, pl nálunk apukám és én, anyukám és a hugom nem... Bennük is megvan a vírus, de ritkásabban jön ki.


Mindenkinek ajánlom, hogy kerülje a herpeszes puszit, hordozóknak meg azt, hogy kíméljék meg a még nem fertőzötteket, mert nagyon kellemetlen, és ha egyszer elkaptad nagyon nehéz, vagy lehetetlen kiirtani sajnos.


Ja, még annyit, hogy ha mindig egyféle szert használsz rá, sajnos hozzá tud szokni valahogy a vírus, és nem lesz annyira hatékony a kezelés, szóval érdemes váltogatni. Nekem a zovirax és a herpesil, meg a richtofit vált be (nem reklám).

Az "ősi2 módszer viszont, amikor orvosi alkoholos vattával jól bedörzsölöd, mikor érzed, hogy kezd égni, lehet, hogy megúszod. (Ehhez el kell kapni, de az én kis vírusaim már olyan gyorsak, hogy egy éjszaka alatt 3 helyen is ki tud "csattanni" a szám...


Bocs h hosszú volt, remélem, segítettem.

2008. nov. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi,egyik barátom kapta el,és érdekelte,hogy ez mitől jöhetett ki neki.Én azt mondtam,hogy szerintem a bulin olyan valaki után ivott a pohárból,aki fertőzött.


Köszi még egyszer!

2008. nov. 20. 10:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Szívesen!


Igen, az is lehet, hogy attól van. :(

Akkor érdemes beszerezni valami kencét rá, akár gyógyszertárban kér, és van választék (az a compeed tapasz nem annyira vált be nekem, inkább a kenőcsök). Ha nála van, és időben bekeni, ha érzi - egy idő után az ember már nagyon jól tudja, megismeri, hogy az most herpesz lesz,- nem lesz (annyira) feltűnő és gyorsabban gyógyul.


Kellene egy herpeszgazda klubot létrehozni :oD lennénk egy páran 8D


Na minden jót!

üdv


P.s:ha van még kérdés, írj bátran!

2008. nov. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok!

Telvirant szedtem és nekem nem jött ki azóta!lassan 3 éve!

A krémek csak külsöleg hatnak,immunerösitöket szedjetek.

2008. nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
bocs hogy leirom,de akinek herpesz van a száján,az orális szexet kerülje,mert megfertözi a másik nem szervét!
2008. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!