Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Találtam itthon egy doboz...

Találtam itthon egy doboz augmentin duot. Megelőzésképpen érdemes szedni a vírus miatt?

Figyelt kérdés
2020. jan. 28. 17:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Rosszul tudjátok. Nekem mindig felírják influenzára. De ti biztos okosabbak vagytok az orvosnál...
2020. jan. 28. 18:12
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a baj, hogy minden hülyeségre felírják az antibiot, mert a kedves páciens csak akkor nyugodt, ha megkapja, a tüneti kezelés nem elég.

De ezek tények, kedves naiv kérdező, hogy az antibio NEM vírusra van. Így influenzára sem szabadna felírni, HACSAK nincs bakteriális felülfertőződés.

2020. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Kérem, hogy csak kompetens személyek válaszoljanak! Köszönöm!
2020. jan. 28. 20:35
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"Hozzátette: antibiotikummal nem kezelhető, azok csak baktériumok ellen hatásosak, vírusellenes hatásuk nincs, gyógyító hatást nem fejtenek ki."


[link]


Remélem egy infektológus főorvos elég kompetens.


Nem megsértődni kéne, hanem utánanézni, olvasni, tanulni.

2020. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem bűn, ha nem tudsz valamit, de nagyon ciki amit most művelsz. Direkt leírtam, hogy írhatott fel az orvosod antibiot influenzára, ha úgy gondolta, hogy bakterális felülfertőződésed van.

Amúgy baktérium ellen is mi értelme lenne beszedni antibiot? Nem is értem, hogy jut eszébe ilyen valakinek... Bár a kérdés alatt mutatott viselkedésed után már nincs min meglepődni.

2020. jan. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

... Mármint előre, a betegség előtt, úgy értettem.

De tudod mit?

Akkor szedd be. Azzal legalább biztos legyengíted annyira a szervezeted, hogy te legyél az első, aki "A vírus miatt" megbetegszik.

2020. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor az orvosod is hülye, nem csak te. 😷☠
2020. jan. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy
2020. jan. 29. 06:26
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum SEMMIT nem ér a vírusok ellen.


Emberek felnőnek Európa közepén és ilyen alapdolgokat nem tudnak???

2020. jan. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy neked a doki influenzára antibiotikumot adott. Most vagy hülye és/vagy idős az orvosod, azok egy része maradt meg a múlt században, ahol úgy írták fel az antibiotikumokat, mint a cukorkát, vagy van más betegséged és a bakteriális felülfertőzést akarta megakadályozni.
2020. jan. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!