Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Február 4-én megyünk Thaiföldr...

Missis Madam kérdése:

Február 4-én megyünk Thaiföldre 5 napot Bankokba és 10napot Pipibe Lemondjam?

Figyelt kérdés
Nem tudom mitcsináljak 2 hétre megyünk thaiföldre
2020. jan. 28. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Csak, ha élni akarsz.
2020. jan. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Addigra szerintem már mind meghalunk
2020. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Viccen kivul en lemondanam.
2020. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van egy kerdes itt a kategoriaban ha szedek sok vitamint kezdetu

Ott irja egy valaszado ezt (ez alapjan nem mennek oda igazi nyaralni se):"

Nos, én jelenleg Thaiföldön ,,nyaralok" és a szájmaszkról annyit, hogy ha csak nem duplát használsz, mint itt sokan, akkor a fertőzés 10-20%-a bejut a levegőből, mivel a maszk szövetes. A szövetes maszkokat minden alkalommal ki kell dobni, szóval mindig amikor kimész az kb. -3000 vagy 4000 forint.


A legtöbben hordanak úszószemüveget is, a cseppfertőzés miatt...


Én inkább nehezebben lélegzek, de fel nem veszem azt a szövetes ízét. A nehezebben lélegzek alatt a fél gázmaszkot értem, ami a szemen nincs csak orr és száj ( ugyanolyan mint azok a maszkok ). Igaz kell bele mindig olyan egészségi szenet venni bele, de még mindig olcsóbb hosszútávon (minden 2.nap cserélem, bőven elég).


Minden nap minden ruhát kimosunk 3-szor (tudom vizpazarlás, bla bla bla).


A higiénia pedig mindig is fontos volt."

2020. jan. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Mondjad le! Mert nekünk hozod be a vìrust.
2020. jan. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám le, ha egészségesek vagytok mindannyian és nincs köztetek kisgyerek vagy idős ember, akiket valójában fenyegetnek a komplikációk fertőződés esetén és az esetleges halálos kimenet is.


Jópár helyen leírták, hogy nagyon fel van fújva ez a dolog az átlagemberek számára. A sima szezonális infuenza veszélyesebb az emberre és halálosabb kimenetelű. Az elől sem menekülünk el a világ végére és egy egészséges felnőtt immunrendszere képesnek kell legyen megbírkózni vele gond nélkül.


Nagyon helyes, hogy a hatóságok helyi szinten mindent megtesznek a fertőzött területeken a terjedés visszafogására. De amíg az ilyen utazások nincsenek betiltva, vagy akár erősen nemajánlottá minősítve hivatalosan, addig miért ne mennél? Amúgy sem gócpont helyszínere utazol.


Természetesen az megfelelő elővigyázatosság javasolt, főleg utazás közben. Gyakori, nagyon alapon kézmosás, különösen étkezések előtt, és maszkból ne a gagyi olcsót vegyétek, mert semmit nem ér, érdemes profibb vírusszűrő maszkot venni amin légzőszelep van.

2020. jan. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Miért mondanád le? Ez az egész a koronavírussal kapcsolatban csak egy hisztéria. Nem halnak bele többen, mint egy normál influenzában és nem is virulensebb.

Mi most jöttünk haza Délkelet-ázsiából, voltak influenza szerű tüneteink, de elmúltak. Ha bepánikoltunk volna, akkor csak a kitolunk mindenkivel. A gyanús esetek 99%-áról kiderül, hogy nem is az.

2020. jan. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze menjenek csak.

De úgy tűnik, hogy már csak gyalog.

2020. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Dehogy is mondd le!

Mi most jöttünk haza, Bangkokban és Phuketen voltunk, minden megy a maga útján, legfeljebb néhányan maszkot hordanak. Nem kell bedőlni a pánikkeltő médiának, nekik csak szenzációhajhász cikkek kellenek, ez a vírussztori meg pont kapóra jött. 200 kínai halt meg a másfél milliárdból egy olyan helyen, ahol a higiéniára nagy ívben tojnak. Sehol máshol nincs halálos áldozat, maximum egy-két fertőzött, de annak az esélye hogy találkozz velük, nem sokkal több a nullánál. Ez agész nem más mint hisztéria csak, az itthoni influenzajárvány ezerszer veszélyesebb és többen betegszenek meg benne, tehát ha elutazol itthonról, csak nagyobb esélyed lesz arra, hogy ne betegedj meg.

2020. febr. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%

#7 Ilyen idióták hurcolják be a kórokat mint ti.


Remélem kint is maradtok akkor már a karanténban...

2020. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!