Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan vélekedtek a koronavíru...

Hogyan vélekedtek a koronavírusról?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok,idővel kinövi magát a dolog? Eljut hozzánk?

Felkapott média dolog,vagy komoly gondokról beszélünk?

A mai napon már láttam pár embert maszkban a fővárosban,érdekes volt.

Szerintem akármi is a valós helyzet,az emberekben már motoszkál egy gondolatmenet,félelem,aggodalom.

A legrosszabb esetet véve,azaz a vírus elterjedése esetén mi lenne a helyzet az országunkban?

Te hogyan készülnél/készülsz fel,illetve hogyan vészelnéd át?

Elmélkedjünk kicsit...


2020. febr. 1. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Az alkohol fertőtlenít, úgy döntöttem, azzal védem magam a vírustól. Most még csak kicsit félek, úgyhogy csak egy sört bontottam elővigyázatosságból, de ha rosszabbra fordul a helyzet, pálinkára váltok.
2020. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Nehez dolog az hogy egy virus kiirtson mindenkit. Ha tul gyors leforgasu akkor a fertozott meghal mielott tovabb tudna adni megfelelo szamu embernek a virust. Ha meg nem eleg gyors akkor az emberek vagu immunisak lesznek ra vagy kifejlesztik az ellenszert. Szoval semmikepp nem tartok tole. Lehet hogy lesznek aldozatok, de nagyon valoszinutlen h elerjen minket is. Es ha eler akkor hogy meghaljunk tole.
2020. febr. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én fatalista vagyok, ha meghalok, hát annyi, nem lehet megúszni.

Halálos járványok mindig voltak, azok élték túl, akikre kevésbé hatott és az utódaiknak már nem olyan veszélyes a kór. A pestis is több hullámban tarolt, de egyre kevesebb volt az áldozata, mert akik hajlamosak voltak rá, azok meghaltak, aki az első járványt megúszta, azt elvitte a második, vagy a harmadik, de aki túlélte, arra és az utódaira már kevésbé hat.

Ugyan ez volt az influenzával, spanyol nátha néven nem sokkal az első világháború után több áldozatot szedett, mint maga a háború, de a mi őseink túlélték, így többnyire ránk sem veszélyes immár, mert örököltük a génjeiket, ami ellenálló volt ellene.

Most megint hasonló a helyzet, felesleges aggódni, ezentúl mindig lesz ez a betegség is, aki nem bírja, annak előbb, utóbb úgyis kampec, így reménykedem, hogy én is ellenálló vagyok ellene, ha nem, akkor annyi, meg egy kisnyúl, most kiderül, mennyire vagyok védett ellene, ha semennyire, akkor sziasztok.

2020. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt van az már...a facés koronacsoportban pl hisztéria alakult ki,valaki készített egy diagramot is max. 2 hét..Inkább az a nagy kérdés,a világgazdaság bedőlése utáni kiszolgáltatott helyzetben,munkanélküliség és éhezés közben ki marad majd életben..
2020. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugye tudjátok, hogy a koronavírus egy gyűjtőnév? Azért korona mert a baktériumok kis csápos korona alakúak és az influenza is ilyen, vagy a madárinfluenza és még sok más. Amíg egy 1,5 milliárd lakosságú országban meghal 300 ember, addig nincs mitől félnünk. Összehasonlításként Magyarországon laknak ~ 10 millióan és évente meghal kb. 10-20 ember influenzában(persze általában idősek,betegek,kisgyerekek halnak bele) és mégsem pánikolnak az emberek, Amíg nem kezdenek el nálunk is nyers denevér és kígyóhúst enni,illetve nem hurcolják be az országba (reptereken figyelik) addig nálunk nem lesz baj. Szóval jelenleg nagyobb esély van arra, hogy valaki elkapja az influenzát, mint A koronavírust, ezért mossatok sokszor kezet és használjatok kézfertőtlenítőt! :)
2020. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!