Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » El lehet kapni igy a korona...

El lehet kapni igy a korona virust?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy par dekoratív szivoszalat es bele szivtam az egyikbe ugy hogy nem mosogattam el elotte. Utana gondolkodtam hogy kinabol szarmazik...nem kaphatom el igy a korona vírust ugye?
2020. febr. 14. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem.... Ennyire ne parázz már rá..
2020. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Ne aggódj, így nem kaphatod el!

A vírus sokkal egyszerűbb a baktériumnál, és gazdatest nélkül életképtelen. Egy megszáradt váladék darabkában, vagy egy megszáradt vérfoltban a vírus életképtelenné válik. Tárgyak nem közvetítik a fertőzést.

Szívószállal csak úgy terjedhet, ha előtte pár percen belül egy fertőzött ember is használta.

2020. febr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
A kettes jól összefoglalta. Emellett még az is benne van, hogy lehet, hogy az a szívószál már hónapok óta az eladó raktárában állt, és még nyoma se volt a vírusnak, mikor az elhagyta Kínát.
2020. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Gondolod, hogy használt szívószálat vettél?

De ahhoz, hogy elkapd 9 napon belül egy bizonyítottan korona vírust hordozó egyénnek is használnia kellett azt a szívószálat. A hajóút is hosszabb onnan. Előbb csomagolták gondolom, mielőtt elindult volna a korona járvány.

2020. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én így kaptam el. Akarsz velem találkozni?
2020. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!