Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek már elértük azt a...

Szerintetek már elértük azt a fokozatot, hogy van ok aggódni a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés

Friss hír, hogy Észak-Olaszországból hazatért diákok karanténba kerültek, valamint egyre szélesebb körben terjed Európában is.


Szerintetek már most van ok aggódni? Vagy még mindig túlhypeolás az egész ami majd hamarosan lecseng?


Én bevallom őszintén, korábban végig az utóbbi mellett tartottam ki és én voltam az aki rábeszélte az embereket, hogy ne aggódjanak ennyire, hülyeség az egész, de mintha kezdene változni a nézetem effelől.


Ráadásul szüleim most oda vannak Lengyelországba síelni aztán kicsit féltem őket, hogy nehogy ott is történjen valami ami miatt karantén lesz a vége.



2020. febr. 24. 21:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul van egy érzésem, hogy az Európai labdarúgó bajnokság is le lesz fújva...
2020. febr. 24. 21:22
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem most értük el, kb. 1 hónappal el vagy maradva. Már az akkor kiszivárgott infók alapján lehetett sejteni, hogy nagy gáz van.
2020. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
Nyugi, ahol kitör kb 1 hónap alatt lecseng, vagyis süllyedő ágba kerül.
2020. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még mindig nem kell aggódni. Viszont amint megjelenik a legelső magyarországi beteg (úgyértem országhatáron belül), emberek ezrei fognak azonnal a boltokba tódulni és felvásárolni mindent IS, egy esetleges karanténtól tartva. Durvább lesz mint egy karácsonyi hosszúhétvége előtti utolsó nyitvatartási nap.
2020. febr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem, max az időseknek és gyenge immunrendszerűeknek van
2020. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Ausztriában is kitört sajnos a járvány, ahol rengeteg magyar dolgozik.

Előbb utóbb valaki hazaviszi, vagy vitte és lappang.

Olaszországban is rengeteg a magyar turista, ki tudja akik már otthon vannak a lapoangási idő alatt mit kaptak el.

Túl kell valahogyan vész élni ezt az időszakot, csak remélni tudom, hogy “időben” megfékezik.

2020. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
*vészelni
2020. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 Megfékezni? Mégis hogy? Eddig semmi érdemleges intézkedés nem történt. Mire számítasz emellett? Hogy majd elmúlik magától?
2020. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
nem aggodni kell, hanem élelmiszet felhalmozni, gyakran kezet mosni, kerulni közösségeket s informálodni még mit kell tenni. ennek van értelme, az aggodásnak nincs.
2020. febr. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Ezt most láttam a facebook-on, nem tudom valós, és hasznos infó-e, úgyhogy kezeljétek fenntartásokkal.


"OLASZ ORVOS A VIRUSRÓLl! Ma kaptam egy ismerősömtől: "tegnap egy barátom kapott egy olasz orvostól egy vírusról informáló szöveget, amit egy barátom lefordított (mert a gépi fordításnál jobb az emberi fordítás). itt van, olvassátok. Fontos információk koronavírus ügyben - ha folyik az orrod, és feljön a slejm megfázáskor, akkor nem koronavírusod van, mert az száraz köhögéssel járó tüdőgyulladást okoz, orrfolyás nélkül. Ez a legegyszerűbb módja a felismerésének. Ezt mondd el a barátaidnak is, hogy több ismeretük legyen, jobban fel tudják ismerni, és megelőzni a betegséget. A jelenlegi Wuhan-i vírus nem áll ellent a magasabb hómérsékletnek, már 26-27 fokon is elpusztul. Ezért sok meleg vizet igyál (teát). Ezt is mondd el az ismerőseidnek, igyanak sok meleg vizet megelőzésként. Menj napfényre. Mivel éppen hideg van, jól is esik meleg vizet inni. Nem gyógyszer, csak jólesik a szervezetnek. A meleg víz (tea) ivása mindig hasznos vírusok ellen. Ne igyál jéghideg vizet! Orvosi tanácsok koronavírus ellen: 1. Viszonylag nagy méretű vírus (400-500nm átmérőjű), ezért bármilyen arcmaszk ki tudja szűrni, (nem csak az N95-ös). Ha valaki előtted trüsszenti el magát, akkor a vírusok kb 3 méter távolságra fognak a földre esni (kb 10 lépésnyire), csak utána nem szállnak már a levegőben. 2. Ha a vírus fémes felületre esik, legalább 12 órát még életképes marad. Ezért bármilyen fémtárggyal kerülsz kapcsolatba, moss alaposan kezet szappannal. 3. Textilen 6-12 órát marad életképes a vírus. Megszokott mosószer el kell, hogy pusztítsa. A téli ruházatot, amit nem szoktunk naponta kimosni, elég napfényre tenni, hogy elpusztuljon a vírus rajta. A koronavírus által okozott tüdőgyulladás jellemzői: 1. Elsősorban a torkot támadja meg, a torok szárazságát okozza, ami 3-4 napig tart. 2. Ezután a vírus az orrváladékkal keveredve a gégecsövön keresztül a tüdőbe kerül tüdőgyulladást okozva. Ehhez 5-6 napra van szükség. 3. A tüdőgyulladás magas lázzal és légzési nehézséggel jár. Az orrdugulás nem megszokott. Úgy érzed, mintha víz alatt lennél. Fontos, hogy ha ezt érzed, fordulj azonnal orvoshoz. A megelőzés 1. Legkönnyebben úgy fertőződik meg valaki, hogy nyilvános helyen megfog valami fertőző tárgyat, ezért fontos sűrűn kezet mosni. A kézen csak 5-10 percig marad életben a vírus, de ez alatt az idő alatt sok minden történhet ( akaratlanul is megdörzsölheted a szemed vagy az orrod ). 2. Azon túl, hogy sűrűn kezet mosol, gargarizálhatsz Betadine Mal di Gola öblögetővel, hogy megöld, vagy minimálisra csökkentsd a bacilusokat, addig, amíg a torokban vannak (mielőtt a tüdőbe érkeznének). Legyetek óvatosak, és igyatok sok vizet."

2020. febr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!