Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan van az, hogy vírus...

Hogyan van az, hogy vírus okozta influenza pár nap után már bakteriális fertőzés lett?

Figyelt kérdés
Velem ez történt.A vírusokat hiába küzdöttem le nagy nehezen mindenféle praktikával,5 nap után a betegség megállapodott egy szinten és éreztem,hogy nem javulok,sőt kezdek rosszabbul lenni.Ekkor elmentem az orvoshoz és azt mondta itt már minden van és antibiotikumot írt fel.Hogyan lehet elkerülni ezt,hogy máskor ne kapjak még bakteriálist fertőzést is?
2020. márc. 3. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Felülfertőznek hívják. Gyenge vagy meggyengült az immunrendszered.
2020. márc. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez elég gyakori, a vírus miatt legyengült a szervezeted, így a baktériumok kaptak egy jó lehetőséget a támadásra.

Az immunrendszeredet erősítsd meg (pl. vitaminokkal), így máskor túleshetsz ezen 1 hét alatt, akár gyógyszerek nélkül is.

2020. márc. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És egyáltalán honnan szedtem fel a baktériumot? amikor ki sem jártam a házból,csak családtagjaimmal és néhány rokonnal voltam kapcsolatban,de ők nem voltak betegek.
2020. márc. 3. 11:29
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Rendszeresen szedtem C vitamint,mozogtam stb.nem tudom hogy miért lett gyenge az immunrendszerem...

És nem értem hogy honnan jöttek belém ezek a baktériumok?

Szeretném megérteni, hogy máskor tudjam mit szabad és mit nem szabad csinálni.

2020. márc. 3. 11:37
 5/11 A kérdező kommentje:
Az egyik oka az lehet, annak hogy legyengült az immunrendszerem,hogy első három nap alatt vagyis 72 óra alatt kb 6 órát ha aludtam.De hogyan lehet aludni, ha lázas vagy orrod be van dugulva, fejed fáj, végtagjaid fájnak...?
2020. márc. 3. 11:45
 6/11 anonim ***** válasza:
D-vitamint is kellene szedned. A bacik már ott voltak benned, vagy a családtagjaidban, otthonodban.
2020. márc. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"De hogyan lehet aludni, ha lázas vagy orrod be van dugulva, fejed fáj, végtagjaid fájnak...?" Én ilyenkor szoktam a legnagyobbakat aludni, egy jó forró fürdő után. Eukaliptuszolajból pár csepp a párnám mellé, és még levegőt is kapok...
2020. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a baktériumok és a vírusok bennünk élnek. Igen, elnyomva, de az orrjárataidban könnyen lehetnek náthát okozó koronavírusok most is pl.


Ezek aztán egy szisztémás támadás során legyengült immunrendszerrel, kiszabadulnak.


...

Ezért van, hogy alap vírusfertőzésre adnak később antibiotikumot ami használhat is, ha a baktérium felülfertőzés áll fenn.

2020. márc. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szedtem D vitamint is.

Az igazság az, hogy elég rossz alvó vagyok amúgy is, sokszor kelek úgy hogy nem aludtam ki magam jól álmos és fáradt vagyok.Ez is lehet egy ok hogy gyenge az immunrendszerem?

2020. márc. 3. 12:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Az immunrendszered alvás közben működik leghatékonyabban.
2020. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!