Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehetséges ez? (alább...

Hogyan lehetséges ez? (alább bővebben)

Figyelt kérdés
A nejemnek 3 hétbe került mire teljesen kilábalt az influenzából.Alig hogy kigyógyult beleestem én is.Kb 4 nap után a nejem újból influenzás lett megint .Biztos tőlem kapta el,mert csak én voltam egyedüli beteg a közelében.Hogyan lehetséges ez?Úgy tudtam hogy ha egyszer átmegy valaki a szezonális influenzán, az már immunis egy évig erre a típusú vírusra.Most meg betegebb, mint amikor az első esetben volt. Vagy ez egy másik vírus amivel én megfertőződtem és azt adtam át én is neki?
2020. márc. 3. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy a feleségedet nem ugyanaz a vírus betegítette le ismét,ami volt neki.Az immunrendszer az influenza vírusra is jó darabig "emlékszik". Nem biztos,hogy tőled kapta el az újabb fertőzést,hanem akár a munkahelyén, akár a boltban, tömegközlekedés során, bárhol.
2020. márc. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Szerintem a feleségem tőlem kapott el egy vírust, mert az egész egy hétvégén történt, amikor csak együtt voltunk én megy nagyon beteg.Ezek szerint én nem tőle kaptam el, hanem valaki mástól, másfajta vírust, és azt kapta el tőlem a feleségem.
2020. márc. 4. 06:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Az is lehet, bár a legtöbb vírusos betegség lappangási ideje, akár 1-2 nap is lehet.
2020. márc. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!