Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Már 3 napja szedem az antibiot...

Már 3 napja szedem az antibiotikumot, de alig van javulás. Mi az oka?

Figyelt kérdés
5 nap influenzás betegség után orvoshoz mentem.Ő amoxicillint írt fel.3 napja, hogy veszem reggel, délbe este, de amikor megy ki a hatása ,kivált reggel, megint köhögök nagyon, levert vagyok, fáj a fejem stb.Amikor meg beveszem, akkor meg jön hogy aludjak egész nap semmi erőm semmihez.Még 2 napot kell szedjem, de nem tudom nem kellene-e visszamennem az orvoshoz és elmondjam hogy nincs elég javulás?
2020. márc. 5. 08:59
 1/10 alletta ***** válasza:

szerintem szedd be az összes antibiotikumot, és ha akkor sincs hatása, nem vagy jobban, akkor menjél vissza az orvoshoz. hagyd "dolgozni" a gyógyszert.

jobbulást kívánok!

2020. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben.Köszönöm.
2020. márc. 5. 09:20
 3/10 A kérdező kommentje:
Szombat délben jár le az 5 nap.ennyit mondott az orvos.Ha nem javulok meg teljesen, akkor még szedhetem hétfőig?
2020. márc. 5. 09:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha influenzáról van szó, a vírusra nem hat az antibiotikum. Az orvos valami miatt mégis felírta. Általában a súlyos szövődmények megelőzésére szokták. Tehát szedd végig rendesen, nem szabad félbe hagyni! De a vírust nem pusztítja el, azért lassabb a gyógyulás. Türelem! Jobbulást!
2020. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Várj még vele szedd be rendesen az adagokat és csak aztán menj vissza
2020. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A gond az hogy az utolsót szombat reggel kell bevegyem,és ha nem gyógyít ki addig és többet nem szedem,akkor hétfőig nem-e fogok jobban visszaesni,mert csak akkor tudnàk visszamenni az orvoshoz.Ezért ha nem érzek teljes javulást,még szedhetem hétfőig?
2020. márc. 5. 09:42
 7/10 alletta ***** válasza:
szerintem szedd hétfőig, míg vissza nem mész az orvoshoz. de addig még esetleg javulhat is állapotod, legalábbis ezt kívánom neked!
2020. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ok.Köszi a tanácsokat.Akkor nem lesz gond,ha két nappal meghosszabìtom az antibiotikum kuràt?
2020. márc. 5. 10:20
 9/10 anonim válasza:

Oszt hogy "hosszabítod meg"?


Megvan hány napig kell szedned, ne szedjed tovább!


Amúgy én is hétig voltam influenzás, pluszban még nagyon durva hasmenés is, ugyanez. Utólag olvastam, hogy a loronavírusnak is ezeke a tünetei.


Esetleg vitaminok? Vagy csak le vagy még gyengülve. Szerencséd van, hogy otthon maradhatsz!

2020. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy hosszabitanam meg,hogy még marad két napra való antibiotikum,miután 5 napig szedtem.
2020. márc. 5. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!