Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Korona vírus? Miért?

Korona vírus? Miért?

Figyelt kérdés

Ha valaki feltesz egy kérdést, tök mindegy, hogy itt, vagy máshol, a fejére kap 10 embert, akik lehülyézik, azzal jönnek, hogy “ez az egész kamu, nem létezik”, a tipik “ki nem szarja le” vagy a “vannak ettől nagyobb problémák” és míg az utolsónak igaza is van, nem gondoljátok, hogy sokkal többen vannak “anti hívők”, akik arról nyávognak, hogy mindenki paranoiás, mint azok, akik túl parázzák?

Talán ha többen paráznák túl és többnyire betartanák az alap higiéniát, kezdve a kézmosással, nem tartanánk ott ahol?



2020. márc. 5. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan túlparázzák Kínában, Olaszországban, meg az USA-ban is, azért jelentenek be mindenhol korlátozásokat, vészhelyzetet. De hát mi okosabbak vagyunk mindegyiknél, nálunk elég elintézni azzal az egészet, hogy influenzában is sokan halnak meg.
2020. márc. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért, hol tartunk? Amúgy meg az egyetlen módja a terjedés megakadályozásának az lett volna, ha attól kezdve, hogy Kínában felütötte a fejét a vírus lezárták volna a határokat és reptereket, se ki se be senki. Ez nyilván nem volt megoldható, az indokolatlan pánik pedig többet árt mint használ. Valószínűleg mindenki megteszi ami tőle telik, de nem csak rajtam, rajtad múlik, hogy kapcsolatba kerülsz-e olyannal, aki fertőzött. Én 66 éves vagyok, az ún. jobban veszélyeztetett korosztályba tartozom (bár szerencsére nincsenek egészségi problémáim, orvost csak ritkán látok, a sima influenzát is csak nagyon ritkán kapom el) de nem pánikolok a koronavírus miatt. Akkor sem lenne kisebb esélyem elkapni, ha minden nap rettegnék tőle. Megteszem amit tudok, a kézmosás eddig is alapvető volt, délelőtt megyek bevásárolni amikor nincs nagy tömeg, de nem akarom rettegve élni az életem.
2020. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki félti ezt a tyúkszaros életét, fogalmam sincs, hogy miért.
2020. márc. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tény hogy sokan nem tartják be az alapvető higiéniai szabályokat se. De a vírus levegőben is terjed, akkor is elkaphatod ha éppen beszélsz valakivel, tehát elkerülni nem lehet a terjedését. Az hogy mennyire terjed az tőlünk is függ természetesen, de attól is hogy megtalálják azokat az embereket akikkel érintkeztek azok akik megkapták a vírust. Ha megtalálják őket nem lesz karantén.

Szerintem onnantól kezdve hogy megjelenik a kertek alatt több ember komolyan fogja venni. Nem örülnék ha idős szüleim azért kerülnének kórházba mert figyelmen kívül hagyták a figyelmeztetést hogy nekik bizony óvatosabbnak kell lenniük.

2020. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, a pánikkal viccelődők egy jó része direkt nem tartja be az előírásokat mert kamunak tartja az egészet.


Ott döbbentem le, amikor a szememmel láttam ezt, fertőzött területről hazajövőtől. Még viccesen a levegőbe is köhögött.


Kínában szerintem az ilyet meglincselnék, és vinné el a katonai rendőrség.


Ilyen is csak ebben az országban történik.

2020. márc. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!