Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Honnan tudjam mi a bajom?...

Honnan tudjam mi a bajom? Miért jelentkeznék?

Figyelt kérdés
Kórházi karantént nem viselek el, itthon kikúrálom magam. Egyáltalán honnan tudjam, ha korona gyanús vagyok? Bármi okozhat lázat, köhögést.
2020. márc. 9. 18:41
 1/6 A kérdező kommentje:
A kérdés elméleti, egyelőre. Semmi bajom, nem voltam itthonról távol már 5 hete. De ha mégis lesz bajom, pl nátha.
2020. márc. 9. 18:42
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Maradj otthon amíg tudsz.

Ha izolálod magad nem sok esélye van a koronának.


Akkor jelentkezz orvosnál ha magas lázad van, és légzési nehézséged.


Bár 2-3 hét múlva úgy sem lesz ágy, szóval csak a szervezetedben bízhatsz.

2020. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Láz, köhögés, fáradékonyság, hányinger, hányás, hasmenés, orrfolyás, légzési elégtelenség a főbb tünetek.


Itt egy angol nyelvű videó, ahol egy orvosilag dokumentált esetetről van szó. Amit fent írtam, különböző napokon az összes(!) tünetet produkálta az illető.


[link]

2020. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Győrfi Pál valamelyik tájékoztatójában mondta, hogy nincs ellene gyógyszer, tehát aki betegnek érzi magát, az maradjon otthon és csak akkor menjen kórházba, ha annyira rosszul van. Nem értettem teljesen, mit akar mondani. De úgy értelmeztem, hogy azt javasolja, hogy telefonon vetessük fel magunkat táppénzre a háziorvossal (mindegy, ha csak megfáztál, akkor se jó ötlet most betegek közé, akik lehet hogy korona vírusosak) és otthon gyógyuljunk. Én ezzel próbálkoznék először. Most még mindenkit bezárnak, aki igazoltan beteg, akkor is, ha jól viseli később már nem lesz hely és csak a nagyon betegek lesznek kórházban. Nekem van egy kislányom, akire tekintettel kell lennem. Mivel úgy tűnik, a gyerekekre nem veszélyes, enyhe tünetekkel jár és talán még jó is, ha átesik rajta, mert az antitestek remélhetőleg nagyobb korában is védeni fogják, emiatt én biztos nem fogom sürgetni betegségem esetén a tesztet. A 3 kutyámról és a cicáimról nem is beszélve, akik felől cseppet se lennék nyugodt, ha a családomat bevinnék karanténba. Borzalmas dolgokat olvastam arról, hogy karantén esetén a szülő nem lehet ott a gyereke mellett a kórházban és a szoptatós csecsemőt is elválasztják az anyjától. Ezek nem normálisak! Én ennek nem teszem ki a gyerekemet, max. ha már tényleg levegőt venni se tudok, de nem fogok köhögéssel és lázzal orvoshoz rohangászni. Simán lehet, hogy le is fogom tagadni a tipikus tüneteket és azt fogom mondani, hogy vegyen fel amiatt telefonon keresztül táppénzre, mert nem akarok semmit elkapni a rendelőben. Persze az egész más, ha valamelyik családtagom nagyon rosszul lenne, de hisztériából nem teszem ki a gyerekemet maradandó lelki sérülésnek amiatt, mert át kell élnie, hogy elszakítják a szüleitől és meg kell tapasztalnia, hogy anya és apa nem tudja őt megvédeni, hiába szeretnének mellette lenni. Na nem, köszönöm szépen.
2020. márc. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont ugyanezt gondolom. Anyatejes babám van, 1 hónapos. Nagyon félek.
2020. márc. 10. 08:18
 6/6 anonim válasza:
En is igy gondolom, ahogy az előttem szóló. 14 hónapos, anyatejes a kicsi, 4,5 éves a nagy, eszemben sincs hagyni, hogy elvalasszanak tőlük. Amúgy se megyek lazzal meg köhögéssel dokihoz, mi a francnak? Lázcsillapítót meg nyákoldót bevenni otthon is lehet.
2020. márc. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!