Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Titeket nem idegesít, hogy...

Titeket nem idegesít, hogy amíg sorra mondják le a konferenciákat a koronavírus miatt, meg halasztanak el rendezvényeket, addig egy csomó ember utazgat nyugodtan össze-vissza és konkrétan tesznek az egészre?

Figyelt kérdés

Nem értem az embereket..nyilván nem kell pánikolni, mi sem vásároltunk be, nem készülünk a világvégére , de nem értem, hogy minek kell most feltétlen utazgatni az embereknek össze-vissza.

Nyilván nem pont olaszországba, de tulajdonképpen mindefelé utazgatnak az emberek aztán mennek utána nagy nyugodtan dolgozni, iskolába és élik az életüket.

Azért látjuk mi történik Olaszországban és azt gondolom , azért ennyire nem kellene elbagatelizálni sem az egészet.

Ti mit gondoltok erről?



2020. márc. 10. 21:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
29%
Mert az emberek nem akarjak elvesziteni a befizetett utat, vagy munka miatt utanznak.
2020. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
27%

Nem, mert ez az egész csak egy piszkosul felfújt hülye hisztériás cirkusz. Mégis mit kéne tenned? Bezárkózni a pincébe két heti hideg élelemmel, családostul egy nyavalyás antipusos influenza miatt?


Ha valódi veszély volna, akkor nem 5%-os volna a mortalitás, hanem 80 vagy 90. Egy hét alatt kihalt volna Kína és Hátsó-India háromnegyede.


Hallottál már a spanyolnátha-járványról? Olvass utána. Karinthynk szeretett első neje, és pl. Kaffka Margit, kisfiastul is az áldozatai között voltak. Reggel megbetegetek, estére meghaltak. Na az volt a veszélyes, nem ez. (1918-19 körül keresd, és láss csodát.)


Ps: ha mér beteg valaki, ezt sem szabad félvállról venni, de reggeltől estig ezen kattogni és hisztizni, az nagyon fárasztó és fölösleges.

2020. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

nem élni az életünket ugyanúgy, munkába járni , stb stb betartva az ált. higiéniai szabályokat.

Én személy szerint egyáltalán nem pánikolok, jövök-megyek nem parázom attól, hogy lebetegszem,viszont nem gondolnám, hogy a hatalmas multi cégek, egyetemek stb stb csak brahiból tesznek intézkedéseket.

No meg az olaszok sem gondolták volna még pár hete pár beteggel hogy ez lesz ugyebár.

Gondolom pár hete még ők is röhögtek az egészen, most meg érdemes megnézni a webkamerákat..üresek a terek, üresek az utcák..nyilván ez is kamu..:D

Én csak azt nem értem, hogy minek kell utazgatni, repülőn összezárva a mindenhonnan érkező utasokkal aztán meglátogatni a hatalmas múzeumokat, nyugodtan részvenni a tömegrendezvényeken (már ahol még nem tiltották be).

Hát én nem tudom, de ennyi elővigyázatosság azért nem ártana , én azt gondolom.

Ki lehetne bírni még egy-két hónapot utazgatás nélkül amíg lecseng ez az egész.

Engem bosszant.

2020. márc. 10. 21:51
 4/26 anonim ***** válasza:
56%
Engem az idegesít hogy pánikol mindenki.
2020. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%
Meg hogy a spanyolnáthaval hasonlítják össze. Ember... Egy világháború után volt az, teljesen más kürulmeny.
2020. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Engem inkább szórakoztat ez a dilettáns idióta hozzáállás. Nem vagyok provokatív, kezet mosok, betartok minden előírást, azt is, amit a cégem megkövetelt, aztán megyek boltba, és látom, hogy előttem tüsszög a gyökér, aztán körbe fogdos minden zöldséget, ugyanúgy köhögős bácsika, egyértelmen valami felső légúti gonddal, és úgy taperolja a kenyereket, mintha nem lenne holnap. Felszállok tömegközlekedésre, és arcba köhög az első neveletlen taknyos kölyök, aztán letüsszent még 3 másik. Mellettük egy saját hugyaban fetrengő csöves épp minden négyzet méteren megtapogat minden kapaszkodót.


Az, hogy a határon úgy jön ki be mindenki, ahogy épp kedve szottyan, már nem is mondom. Kollégám úgy jött haza olaszból, hogy ők pont megúszták az első karantént. Nem maradt otthon, mert minek, nincs rosszul...


Ezek után őszintén nem tudom, mit számít, hogy én kezet mosok becsülettel.

2020. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%

Az emberek teljesen ostobák ebben az országban.


Bármelyik másik felelős országot nézel, az emberek maszkban jártak már az elején, kézfertőtlenítő mindenhol és nuku nagyobb rendezvény.


Itt ugyan az megy mint olaszoknál 19 napja, szartak rá az egészre, és akkor kezdünk majd igazán pánikolni, ha több ezer fertőzöttől összeroskad az egészségügy. Ami már most is romokban van.


Ebben a szarputriban, nem hogy zéró felelősség nincs hanem szó szerint megtámadják, kinevetik, megalázzák azokat akik maszkot viselnek. Engem és anyámat is ért atrocitás, mert a kórházban maszkba ment be egy rendelésre.


Szégyen ez az ország, és a benne lakó trágyatúró prosztó magyar balkáni nép.

2020. márc. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászóló nagyon igazad van.

Én személy szerint influenza járvány idején is vagyok olyan elővigyázatos, hogy a tömegközlekedési eszközökön maszkot húzok, bizonyára engem is hülyének néznek de pont lesz...arom mert amióta így közlekedek nem voltam beteg( pár éve).

És igen pont az miatt húzok maszkot , amit meg az előző hozzászóló írt, mert hiába mondják, hogy a betegek húzzanak maszkot, az emberek fo..snak rá , már elnésézt így hát akkor kéyntelen vagyok én védeni magam , ahogy tudom.

Hisztéria ? Lehet , de legalább makkegészséges vagyok évek óta , miközben körülöttem mindenki állandóan betegeskedik.

Hát igen...

ez van..

azért reméljük, hogy lecseng most már ez az egész lassan , még mielőtt jobban elterjedne nálunk is.

Meg komolyan nem értem milyen hisztéria az, ha az ember éli ugyanúgy az életét, nem vásárol be, nem vásárolja fel a maszkokat stb stb viszont elővigyázatosságból most jelenleg nem utazgatna , és kerüli a tömegrendezvényeket..(amit hozzáteszem én influenzaidőszakban sem kedvelek túlságosan..:D )

De hát igen...ez a timpikus magyar mentalitás.

2020. márc. 10. 22:25
 9/26 A kérdező kommentje:
ja és köszönöm , igen sok elírás található az írásomban , bizonyára nagy paraszt vagyok és nem tudok helyesen írni..D
2020. márc. 10. 22:28
 10/26 A kérdező kommentje:
ja és igen, most én sem igazán értem, hogy jön ide a spanyolnátha súlyossága..
2020. márc. 10. 22:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!