Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha elég erős az immunrendszere...

Ha elég erős az immunrendszerem, akkor nem fogom elkapni a koronavírust?

Figyelt kérdés

2020. márc. 11. 01:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Elkapod=megfertőződsz, azaz a vírus kimutatható a szervezetedben. Hordozod a vírust, tehát másokat megfertőzhetsz. Ennek nincs köze az immunrendszeredhez.

Annak, hogy mutatsz-e tüneteket és ha igen, milyen erősségűeket, na annak van köze az immunrendszeredhez.


Akármilyen vírusról van szó, a védelmet a fehérvérsejtek nyújtják. Ha észreveszik, hogy idegen betolakodó van szervezetben, időben reagálnak és mozgósítják a többieket, akkor megúszhatod akár tünetmentesen is, akár kis takonyfolyással. Ha viszont nem elég éberek ezek az immunsejtek, akkor a vírus képes lesz aljas módon álcázva eljutni pl. a légutakhoz, ahol szépen sokszorosítja önmagát, közben gyengíti a szervezetet, hiszen önmaga fenntartásához és szaporodásához a szervezeted energiáit használja fel. Innen már egyre nehezebb az immunsejteknek a betolakodók megfékezése. De ez sem lehetetlen, hisz rengetegen meggyógyulnak azok közül is, akik komolyan tüneteket produkálnak. De fontos, hogy náluk is a szervezet feladata a vírus legyőzése, azaz a kialakult tüneteket, pl. tüdőgyulladást tudják kezelni gyógyszerekkel, de végső soron az immunrendszert kell megerősíteni annyira, hogy szembe menjen a vírusokkal.

2020. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%
Hat nem tudom... Az olasz 0.beteg, 38 eves sportolo, kicsattano egeszseggel elkapta... Sőt kb 18 napig volt lelegeztetogepen csak igy élte tul. Nem veletlenul vannak ekkora hordereju intezkedesek a virus miatt. Egészséges szervezetnel is ugyanugy megtortenhet a baj. Nem véletlenül vannak az olaszok sz.rban. Ott mar "futoszalagon" erkeznek a tudogyulladasos koronas betegek a kórházba legzesi elegtelenseggel. Nem, nem csak idosek es kronikus betegek.
2020. márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Attol h lepontozzatok a valaszom, ezek valos tenyek Olaszorszagbol. Rokonom el kint sajnos, eleg nagy a rálátása.
2020. márc. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem sanszosan megfertőződött embereket nem bizt hogy jó az utcán várakoztatni az 1 m távolságok miatt (sorbanállás) esetleg szélben hidegben, mert na akkor mehet rá a tüdőre pl. Szóval kell legalább tartalék ruha szél ellen, nagy sálak mellények stb, mert nem mindegy hogy aztán enyhe lesz e és hamar leküzdi.
2020. márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Én nem hordtam kabátot se a télen.A hideg nincs rám hatással.

A meleg rossz amikor leizzadok.

2020. márc. 12. 14:28
 16/19 A kérdező kommentje:

Mi ebben a trollkodás?

Az hogy nem szeretem a meleget?Én minuszban erzem jól magam.Ha leizzadok nyáron meg tavasszal,akkor szoktam megfázni...

2020. márc. 12. 14:54
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha hőemelkedésed van akkor leizzadsz, aztán vizes vagy és megfázol. A soha nem fázó embereknél ez hamarabb előfordul. Egyébként a sportoló is legyengül egy megterhelő edzés után, ezek után regenerálódnia kell, és addig sérülékenyebb. Ésszel kell élni, nem szájkaratézni.
2020. márc. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
88%
Különben igaz az hogy nem jó túl melegen öltözni, mert pont jól kell, ahogy se meleged nincs se nem fázol, ez mindenkinek egyéni. Csak ha bujkál benned valami vírus, akkor a hőemelkedés miatt sokkal jobban érzed a hideget-meleget, ezért kellenek levehető-felvehető plusz ruhák, pl az a hatalmas sál ami divatos, ilyenkor nagyon jól jöhet.
2020. márc. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Elkapni elfogod, csak egyrészt gyorsabban lefogod győzni, másrészt a tünetek sem lesznek nálad olyan erősek tehát kevésbé leszel levert a tüdőgyulladást is valószínűleg megúszod. Akinek nem olyan erős jobban fog kínlódni de lehet túl is fogja élni. Azoknál jelent nagyon nagy életveszélyt akiknek jóformán semmit érő immunrendszere van tehát minden apró vacaktól megbetegszik, meg persze az időseknek jelent gondot akiknek nagyon gyenge már a koruk miatt.
2020. márc. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!