Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kínában tényleg megállították...

Kínában tényleg megállították a koronavírus terjedését?

Figyelt kérdés
Nagyon csendben vannak Vuhannal kapcsolatban, valahogy nehezemre esik elhinni, hogy 80 ezer ember után csak úgy megállt a terjedés, karantén ide vagy oda (2 hónapig titkolták, 1,4 mrd emberről beszélünk). Mi van most egyáltalán Kínában? Tudunk valamit róluk? Az teljesen világos, hogy Európában komolyodik a helyzet, de Kína számomra az elmúlt hetekben teljesen sötét ló. Mintha elzárták volna a hírcsapokat, kizárólag a propagandájuk ér el ide.

2020. márc. 12. 00:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
A mai Aj Jazeera hirekben olvastam, hogy Kina a COVID19 terjedes csucspontjat elerte, most mar lelassult a virus terjedese, ill. 114 orszagba jutott be. Egyebkent nem titkoltak 2 honapig a kinaiak, hanem mivel ez egy teljesen uj virus, nem tudtak, hogy mi ez.
2020. márc. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
41%
Még 1 hét és már azt mondják hogy nem is volt náluk vírus
2020. márc. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%

Én is szkeptikus vagyok. Jelenleg az egész világ gyűlöli őket, és a gazdaságuk romokban. BEdőlt az egész ország, nem működnek a munkahelyek, katasztrofális az egészségügy, nincs oktatás. Semmi nincs. Az emberek dühösek, félnek.

Nagyon sok embernek meghaltak a szerettei, és teljesen jogosan a kormányt hibáztatják ezért. Nem lepődnék meg, ha fejek hullanának - szó szerint.

Sokkal hamarabb tudták, hogy nag ya baj, mint ahogy elismerték. Hetekig titkolták, sőt elhallgattatták azt, aki megpróbálta jelezni a nagyvilágnak a bajt.

Egy ilyen rezsimnek tényleg elhiszitek, hogy az igazat mondja? Próbálják menteni a menthetőt.

A világ most ráeszmélt arra, hogy nem lehet egyetlen országtól függeni, márpedig eddig ez volt.

Olvastam már magyar céget, ami azért állt le, mert van egy alkatrész, amit csak ott gyártanak, és jelenleg nem jön áru, így ők sem tudnak dolgozni. És ez csak egy kis magyar cég. Az egész világ függött ettől az országtól, de most rájöttek, hogy ezen változtatni kell, és a jövőben Kína sok-sok megrendeléstől el fog esni. Olcsó munkaerő pedig sok helyen van, sok a szegény ország nagy népességgel.

Szóval én nem vennék rá mérget, hogy az igazat mondják.

Ráadásul mai hír, egyik napról a másikra azt nyilatkozzák, hogy náluk véget ért a járvány, leszámoltak vele.

Nagy szavak ezek. Komolytalanok. Egyetértek a kérdezővel, ez csak propaganda.

Mint amikor itthon Kádár idejében szárnyalt a gazdaság, minden terv teljesült... csak azt nem tudta az egyszerű nép, hogy hitelre hitelt vett fel az ország, és évtizedekig fogjuk nyögni.

2020. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%

Azért az csak kiderülne hogy bontják e a kórházakat, és tényleg visszaáll a normál munkarend, karantén off


Ebben nem lehet hazudni. Ha tombolna a járvány, akkor kizárt hogy visszaengedik a gyárba a sok kici kínait.

2020. márc. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
91%

Na, tessék. Most jelent meg:


[link]


"

Kína már ott tart, hogy a világ köszönettel tartozik nekik


Kínában lecsengőben a járvány, miközben máshol súlyos gondok vannak. Ahogy terjed a koronavírus a világban, úgy alakul át a kínai propaganda: ma már ismeretlen eredetű globális járványról van szó, amely ellen Kína küzd a leghatékonyabban a világon. "


Pontosan erről írtam.

Hazudnak, úgy formálják a híreket, hogy ők jöjjenek ki jól belőle.

Nem hiszem, hogy beismerik a valódi számokat.

Nagyságrendekkel több beteg és halott lehet, mint amit publikálnak.

2020. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!