Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nem ér az égadta világon...

Ha nem ér az égadta világon semmi se a maszk, akkor nekünk most miért tették kötelezővé a használatát?

Figyelt kérdés

nem értem miért hangoztatják ennyire , hogy semmit sem ér...azért a semminél mégis csak többet ér..

a háziorvosok is csak ilyet hordanak, amikor pácienst vizsgálnak..nincs rajtuk védőszemüveg , meg ffp3 besoroású maszk.

Akkor ők miért hordják?

Én esküszöm nem értem a logikáját, hogy a beteg emberek esetében ha hatásos akkor kifelé nem megy a vírus a nem zárt részeken, de befelé jön?

Nekem inkább az lenne a logikus , hogy ugyanannyira van értelme annak ha beteg ember hordja, mintha egészséges, mivel ugyanannyi az esélye annak, hogy ami bemegy az ki is megy.

Vagy én vagyok teljesen hülye?

Valaki magyarázza már meg nekem , hogy mi ennek a logikája?



2020. márc. 12. 22:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem tették kötelezővé, hol olvastad?
2020. márc. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nálunk a munkahelyemen tették kötelezővé felsőbb utasításra. nem magunktól találtuk ki.
2020. márc. 12. 22:45
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Mert nekik se jut mas a semminel tenyleg jobb sot, de kozelse biztositek arra h nem kapod el ha hordod.
2020. márc. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Általában is hordják főleg ha influenza-járvány van. De ha járvány van, ami általában influenza szokott lenni, nekik jobban kell vigyázni magukra, mert jóval kevesebben vannak...ha betegek, akkor ki foglalkozik velünk?
2020. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

nyilván, engem nem is az zavar..nyilván igen, nem teljesen zár, ezért nem véd 100% biztosan azt én értem.

Csak azt nem értem, hogy miért azt nyiltakozzák, hogy az égadta világon semmi sem ér, amikor ha csak 50 %-ot szűr már az is több a semminél.

No meg háziorvosok , eü.dolgozók miért hordják.

2020. márc. 12. 22:49
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A sebészeti maszk sokkal hamarabb átnedvesedik, mint a kilégzőszeleppel ellátott maszkok, és ilyenkor az előbbin a vírusok megtapadnak, és tulajdonképpen jobban fertőz, mintha nem lenne rajtad, így védekezésként nem ajánlott.


Aki beteg, az ha tüsszent, vagy köhög, nagyobb cseppekben, töményen juttatja a környezetbe a vírusokat, ezért aki beteg, annak jó a sebészeti maszk, mert ezeket felfogja. A levegőbe már porlasztva jut, ezért védekezésül a kisebb részecskéket kiszűrő FFP3-as maszkok védenek csak, ezek a sebészeti maszkon átjutnak.


Tulajdonképpen annak, aki beteg, nem szabadna kilégzőszelepes maszkot hordania (vannak profi maszkok enélkül is), mert ezeken kifelé ki tudnak jutni a vírusok.

2020. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Anyukám bankban dolgozik ügyfelekkel és a hülye főnökük kitalálta, hogy mától mindenki maszkban fog dolgozni. Jól ki is röhögtem ápoló hallgatóként és mondtam anyukámnak, hogy ne, mert csak megijesztik az idős ügyfeleket és egyébként sem ér semmit, senki nem vitt maszkot mára és a főnököt nem is érdekelte tovább.
2020. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem tudom, h mit dolgozol, nem tudtam hogy muszaj hordani. Mindenesetre sokak szerint bóvli az egész
2020. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Jav., úgy értem, h ki foglalkozok a betegekkel ha az orvosok s az ápolók/ápolónők lebetegednek
2020. márc. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

folyt.

Az egyszer használatos FFP3-as maszkok is átnedvesednek egy idő után, ezért ezeket is csak max. 8 órán keresztül szabad hordani, bár a használatijukban az van, hogy újra már ne is vegyük fel, mert fertőzött lehet, de állítólag UV lámpa alatt fertőtleníthető, így újra hordható. Előbbiek az NR betűjellel ellátott maszkok. Az R-es maszkok többször is felhasználhatóak, de ha átnedvesedtek, azokat is cserélni, fertőtleníteni kell.

2020. márc. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!