Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Súlyos asztmám van, halálos...

Súlyos asztmám van, halálos lehet rám nézve a koronavírus? 22/F

Figyelt kérdés

2020. márc. 13. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Igen..
2020. márc. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelentősen nagyobb esélyed van rá, de nem garantálható. Ha valakiknek, akkor a hozzád hasonló embereknek tényleg érdemes komolyabban vigyázni.
2020. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyeztetett csoporthoz tartozol. Fokozottan vigyázz magadra! (Egyébként teljesen védett korosztály nincs!, bárki "meg tud halni" benne. A Titanic is elsüllyedt...)
2020. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Főleg ha mindenki elkapja és minden kórház tele lesz, aztán meg x.rnak rá nekem épp mi bajom... Egyébként tényleg elég súlyos, már egy kis gyorsséta és ki szokott jönni a nehézlégzésem. Jó tudni hogy meghalhatok...
2020. márc. 13. 17:09
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Olyan ember nincs akinek ne lenne valami baja. Itt az immunrendszer erőssége számít. C, D vitamin ezerrel. Vagy van még a grape vital magkivonat, vagy a béres csepp.
2020. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A helyedben én inkább a hipochondria miatt aggódnék.

Az tovább fog tartani mint a vírus.

2020. márc. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Válaszolj erre a kérdésre:


Milyen gyógyszereket szedsz (inhalátor, steroid stb)?


Milyen akut inhalátort használsz? (Ventolin pl)


Milyen betegségeid voltak az utóbbi években és mennyivel volt rosszabb az asztmád.


Pl kaptál egy influenzát és légszomjad volt e?

Tüdőgyulladás komplikáció milyen gyakori?

2020. márc. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Előző. Gyógyszert nem szedek, Ventolint használok.

A többit nem is igazán értem, bár párszor szoktam megfázni, nem hiszem hogy influenza, vagy tüdőgyulladás volt az elmúlt években. Ha megfázok és levert vagyok, sokat tüsszögök, olyankor még többször jön rám nehézlégzés, többször használom a ventolint.

2020. márc. 13. 18:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa pedig szoktak írni folyamatosan felszívható asztmagyógyszert inhalátorból. Ha súlyos asztmád van ilyet kéne régóta szívnod és minimalizálja a ventolint.


Veszélyeztetett vagy, szóval vigyázz magadra. Ne menj emberek közé, kerüld a kontaktust és gondoskodj az ellátásodról. Ha kimész, akkor FFP3 maszkban tedd.

2020. márc. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A tgyulladás amúgy leszűkíti a tüdő legkapacitását, szóval eleve nehézlégzés, fulladásérzet jellemző. Ezért kerülhetsz lélegeztetőre ha elkapod.
2020. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!