Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Terjedhet -e a koronavírus...

Terjedhet -e a koronavírus mások által megfogdosott péksüteményeken? Ha igen hogy lehet védekezni ellene?

Figyelt kérdés

2020. márc. 15. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Terjedhet, főleg ha rá is köhögtek. Ellene védekezni csak úgy lehet, hogy nem veszed, eszed meg.
2020. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

70-80 fokon szétesik, elvileg 6 perc alatt.


Tedd be a sütőbe, legalább meleg lesz.

2020. márc. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan fertőzött fogja meg, aki előtte a tenyerébe tüsszentett, simán...

Megelőzés: csak csomagolt élelmiszer.

Illetve olvastam olyat, hogy hőérzékeny, 60 fokos, 30 perces hőhatás kinyírja. Viszont ha berakod a sütőbe, valószínűleg kiszárad valamennyire ennyi idő alatt.

2020. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
Egyáltalán minek a péksüteményt enni? Semmi tápértéke nincs, legtöbb esetben íze sem sok. Hogy lehet akkor valakinek annyi esze hogy még most is veszi? Nem értem. Én rohadtul nem eszek amúgy se péksüteményt mert undorító hogy mindig a legyek másznak rajta meg mindneki megfogja
2020. márc. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

Egyetértek. Hitvány egészségtelen kaja... tele transzzsírral és mindenféle adalékanyaggal (mirelit).


Teljesen felesleges ebben a helyzetben.


Csomagolt kajákat vegyetek és fertőtlenítsétek max a dobozt. Illetve tanuljatok meg főzni. 60-80 fok szétkapja a vírust.


WHO ajánlása.

2020. márc. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!