Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szabad olyannal találkozni,...

Szabad olyannal találkozni, aki koronavírus által erősen érintett térségből származik?

Figyelt kérdés
Pl. Dél-Korea
2020. márc. 1. 21:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Ezt,hogy gondolod? Hogy a vírus válogat,méghozzá úgy,hogy aki sárga,az fertőzött,ha a világ bármely táján is él? Olyannal nem ajánlott találkozni, akár akár kínai, korai,akár magyar,akár német,aki az elmúlt 14 napban tért vissza olyan helyről,ahol járvány van.
2020. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szabad. Attól, hogy ott született 60 éve, még nem lesz fertőzött. Aki viszont mostanában járt arra, azt kerülni kell.
2020. márc. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Oh bocs...rosszul fogalmaztam. Most jön Koreából...
2020. márc. 1. 22:35
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tanácsos nem találkozni vele 2 hétig.
2020. márc. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
46%

Ha el tudod kerülni, mindenképpen. A vírus elnyomó többsége közösségben terjed, rokonok, családtagok, munkatársakon keresztül.


Ha fontos munkamegbeszélés, azt érdemes Skypera rakni.

2020. márc. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Mennyire veszélyes a vírus?


Egyébként nem fontos annyira. Egy barátom Koreából. Napokon át kérleltem, h ne jöjjön, ha nem muszáj....jöjjön inkább nyáron vagy késő tavasszal. Nem érdekelte.

2020. márc. 2. 08:29
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván, szarnak rá az emberek (még), nekem is több kollégám jön haza nemsokára fertőzött területekről. Sajnos nekem elkerülhetetlen velük a találkozás és a munka.


Ha teheted ne kontaktolj vele.


A vírus nem túlzottan veszélyes, normál immunrendszerrel rendelkezőkre. Kb 50% kerül kórházba, 10% intenzív osztályra, és 2-3% hal meg. Inkább az idős rokonokra kellene gondolni. Náluk egy kórház az komoly trauma.

2020. márc. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Beszéltük, h jó lenne ha jönne most márciusban, de akkor kb. 100-200fertőzött volt Koreában (nem volt olyan vészes), csak aztán megjelent Olaszországban és Ausztriában is. Megkértem, h ne jöjjön, de addigra már lefoglalta a jegyet.
2020. márc. 2. 10:23
 9/24 anonim ***** válasza:
46%

Simán hazahozhatja... de tökmindegy. Ne pánikolj, már szinte biztos hogy napok óta vannak fertőzöttek, csak a kormány eltitkolja.


Nem is kell eltitkolni, mert egyszerűen nem tesztelnek 😃


Szóval lehet felesleges ezen aggódni. Meglátod, leszarják, simán bármilyen tesztelés nélkül átjönne a barátod.

2020. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
És mit tudnék tenni, h BIZTOSAN ne kapjam el?
2020. márc. 2. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!