Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha kb 8-9 eve kilyukadt a...

Ha kb 8-9 eve kilyukadt a tudom a koronavirus mennyire lehet veszelyes? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
8-10 eve mutottek kilyukadt tudovel, legmellel, akkoriban az orvos azt mondta ne nagyon kapjak tudogyulladast mert abba belehalhatok. Mint irtam ennek mar 8-10 eve. Az akkoriban kelwtkezett legmell mennyire lehet befolyassal a mostani tudokapacitasomhoz? Azota nem voltam orvosnal aki konkretumot mondott volna jelenleg hol tartok. Erdemes lenne megcsorgetni mondjuk a haziorvosomat hogy ezzel a hatterrel milyen eselyeim vannak a virus ellen?

2020. márc. 15. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Haziorvosod nem fogja tudni. Jelenegi vilagstatisztika szerint a sziv es errendszeri betegek, cukorbetegek, tudobetegek, rakosok es ezzel egyutt idosek is vannak legnagyobb veszelben (korukben 10-14% a halalozasi arany)

Tehat nagyjabol ha 60 alatti vagy jobbak az eselyeid a 60 folottinel, de ha magas vernyomasod van es cukorbeteg is vagy akkor mar jobban tartas a koronavirustol.

A korabbi tudoserulesed sajnos egy rizikofaktor. Legjobb, ha vigyazol magadra. Ha teheted es meg nem tetted vasarolj be 2-3 hetre ...kerj otthoni munkavegzest vagy vegyel ki szabadsagot. Maszkban maszkalj, ne fogj kezet, hanem moss sokat kezet. Ne nyulkalj se szemedhez, se orrodhoz se szadhoz. Hazaersz azonnal kezfertotlenites vetkozes zuhanyzas es otthoni ruhaba bujas.

Ha otthonmaradsz akkor valoban maradj otthon. Maximum setalni menj de nehogy emberek koze. Vendegeket ne fogadj.


Rovidebben jobb ha vigyazol magadra.

2020. márc. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon fiatal vagyok most leszek 23. Es a baratnom nagyon aggodik értem. Tavkapcsolatban elunk Zala-Fejer megye. De a barátnőm nem tudja elengedni a tenyt hogy nem tudhatjuk en hogy reagalnek a virusra. Sajnos faipari cégnél dolgozok, itt nincs otthonrol munkavegzes, de a fonokeim elegge felnek ami jelenleg egy nagyon jo pont szerintem:

- Megmondtak hogy senki nem johet tomegkozeledessel (busszal, vonattal) csak kocsival. Kevesen vagyunk a cegnel 45-50en. Nekem sincs kocsim de egyik kollegam felajanlotta hogy utba esek, igy elvisz reggelente.

- Ezennkivul aki kohog, lazas stb.. 2 hetig nem kell bejonnie. Azt mondjuk nem tudom mit kap ezert. De a fonokok elegge megertoek azt mondtak kivehetunk szabit de ha elfogynak majd ok megoldjak.

De a baratnom iszonyúan fel, es folyamatosan mondja hogy fertotlenitsek stb. En probalok eleget tenni ennek, nem akarom vizsgatatni a magyar eü-t mit csinalnanak velem.

2020. márc. 16. 00:16
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Attól félünk, amit nem ismerünk. Megjelent néhány videó a youtubeon, amit a fertőzött, jobbára fiatalok posztoltak. Kutya bajuk.


23 évesen 0.01% hogy bajod lesz. De iobb, ha vigyázol magadra(csak ne vidd túlzásba,’ a félelem a legrosszabb betegség)

2020. márc. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

előzőnek igaza van, de sajnos a tüdősérülés minden korban hajlamosít s problémás lefolyásra.

így a kérdezőnek rosszabbak az esélyei mintha egészséges lenne, de sokkal jobbak, mintha beteges öregember lenne, és még nekik is legnagyobb részük túléli.


Kérdező ne fosson be, mert azzal semmire nem megy. Inkább a csajnak kéne most járni hozzád. Kicsi az esély, hogy belehalsz, de nagyobb, mintha egészséges lennél, néhány százalékponttal. Neked kb. úgy kell magadra vigyázni, mint az öregeknek.

2020. márc. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A baratnom is attol fel hogy valahol osszeszedi es atadja. Probal nagyon vigyázni mert O is az anyukajaval es a nagymamajaval lakik.
2020. márc. 16. 08:47
 6/9 anonim ***** válasza:
de ennek mi értelme hogy mindenki mindentől fél, nem az eboláról van szó azert, valszeg semmibajod nemlesz
2020. márc. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mint irtam kilyukadt tudovel vagyok.

Es nem ugy emlekszem hogy a szamadatoknak a 20-29 eveseknel 0% lett volna irva. Ezert kerdeztem.

2020. márc. 16. 18:52
 8/9 anonim ***** válasza:

A szakik szerint a jó egészségi állapotban lévő fiatalok, mint Te is (értsd: éppen nem küzdesz más durva betegséggel), az esetek közel 80%-ában észre sem veszi, hogy átment rajta a vírus! A legrosszabb esetben egy influenza-szerű tünetsorozattal kell szembe nézned. Ha a tüdőd eddig kibírt egy-egy zúzósabb megfázást, akkor az eddigi tapasztalatok alapján nem kell túlaggódnod. A statisztikák a legyengült immunrendszerű, idős embereket hozza ki iszonyatosan nagy arányban, mint a vírus áldozatait. Nekem is van ismerősöm ugyanilyen problémával és meg sem fordult a fejében ezen aggódni.


A háziorvosod helyett én inkább a koronavírus infó vonallal próbálkoznék, amit a kormány oldalán találsz. Feltétlenül hívd őket, bár biztosan agyonterheltek a vonalak:


[link]

2020. márc. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem 3 éve műtöttek légmellel. Veszélyeztetettek vagyunk. De te fiatal vagy ha jó az immunrendszered lehet könnyebb tünetekkel vészelnéd át a fertőzést és nem jutna el tüdőgyulladásig a dolog. Ha mégis akkor nagyobb esélyed van egy újabb légmellre mint a halálra. De ez is attól függ most milyen állapotban van a tüdőd. Az enyémben pl. A műtét mellékhatásaként lett 2 pici szicta és pár góc. Ezek semmi gondot nem okoznak amíg nem fertőződnek be. Ha igen akkor megint legmellem lehet. De ez sem biztos. Ránk nézve nem csak a koronavírus veszélyes hanem ugyan úgy az influenza vagy bámilyen tüdőgyulladást okozó kórokozó. Ezt a jelenlegi járványtól függetlenül bárhol össze lehet szedni sajnos. Ne ess pánikba de legyél elővigyázatos és kerüld most a társaságot. Egy tüdőgyulladás egyebként senki tüdejének nem használ és bárkinél okozhat maradandó következményeket. Én pl. a légmellet egy influenzából kialakult tüdőgyulladásból kifolyólag kaptam. :( ja és a tüdőkapacitásodnak semmi köze ahhoz hozy hatna rád a vírus. Ha kapsz jól levegőt akkor valószínű teljesen helyreállt. Ha nem akkor légzőtornával és mozgással lehet javítani rajta.
2020. márc. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!