Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Budapesti fiatalként mennyire...

Budapesti fiatalként mennyire veszélyes jelen pillanatban vidékre látogatni az idős szülőkhöz?

Figyelt kérdés

2020. márc. 8. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék most, munkahelyen is épp ezt beszéltük. Ugyanez kisgyerekes ismerősökhz.

Szerintem nagyon sok fertőzött van, csak vagy tünetmentesek vagy enyhék a tünetek és nem mennek el dokihoz vagy nem teszteltetnek itt Pesten. De ha idős, mondjuk krónikus beteg szülőhöz vidéken kisebb valószínűséggel jut el a vírus alap esetben, ezért sem ajánlatos most még pár hétig menni, biztos megértik ők is.

2020. márc. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

Fogós kérdés. Betegen semmiképp ne indulj neki.

Főleg ha magas kockázatú helyen dolgozol. Nemzetközi cég, egyetem stb.


Ha van egyéni védőfelszerelésed akkor szerintem hazamehetsz.


Ruháidat azonnal mosd ki és kézfertőtlenítés egyből.

2020. márc. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi már 1 hete nem megyünk a szüleimhez. Nem szeretném feltenni a kérdést magamnak, hogy vajon én okoztam-e a halálukat, ha netán megfertőződnek. Mindketten idősek, szív-érrendszeri és vese panaszokkal. Nem kockáztatunk.
2020. márc. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kockázatos, inkább hagyd ki.
2020. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy amúgy. az idősek is szarnak bele sok helyen.


Ugyan úgy járnak boltba, meg nyugdíjas körbe, meg jönnek a prüszkölő unokák.


Hiába vagy felelős, ha nem érzik a súlyát a dolognak.

2020. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én is úgy éreztem, hogy jobb, ha nem látogatom meg őket. Egy eldugott kisvárosban laknak, szerintem ott vannak jelenleg a legnagyobb biztonságban. Az egyetlen rizikófaktoruk... én lennék.


Persze sokan értetlenkednek körülöttem: "kétmilliós városban kilenc beteg van, most mit kell parázni?", de egyrészt nyilván magasabb a fertőzöttségszám, másrészt egyik napról a másikra berobbanhat a dolog. Mint az olaszoknál.

Mellesleg ha tegyükfel 5% esélye van csak annak, hogy súlyos betegségbe sodord a szüleid, nyilván inkább ezt is kihagynád.


Szerintetek meddig fog ez elhúzódni? Május? Nyár?

2020. márc. 9. 19:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg azt jósolják, hogy Június környékén várható jelentős javulás.


Szerintem ha a járványügyi intézkedéseket komolyan veszik, akkor is április végéig minimum elhúzódik. Vuhanban is jó 1,5 hónap volt, és nálunk még ki sem robbant.

2020. márc. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én se mentem. Az én szüleim egy kis faluban laknak borsodban. Igaz, itt ahol lakom nem jelentettek még egy esetet sem ( Miskolc ) de kitudja.


Itthonról dolgozom, csak akkor megyek ki ha nagyon szükséges.

Igaz, boltba eljárok de oda is csak 3 naponta.

2020. márc. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, jobb ha nem mész.

Nem annyira elhesegethető dolog ez a vírus minthogy sokan gondolják.

Európa egyik legfejlettebb országát tették teljes karantén alá.. Ehhez hasonló eset a 14.században, a pestis járvány idején történt. (arról nem beszélve, hogy Olaszország naponta több milliárd eurót veszít most a gazdaságából.) Továbbá több eus országokban is szüneteltetik a közoktatást és a tömegrendezvényeket is lefújták. Egy egyszerű nátha miatt nem csinálnak ilyet. Én nem parázok, de fő az elővigyázatosság, ráadásul idős emberekre különösen veszélyes.

2020. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!