Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csinálnátok, ha jövőre...

Mit csinálnátok, ha jövőre lenne egy alább felsorolt jelenségekkel tarkított járvány Magyarországon? Mit kellene az országnak tenni?

Figyelt kérdés

A járvány során minden negyedik embert megfertőz, azaz hozzávetőlegesen 2.500.000 embert az országban. Gyermekek és idősek egyaránt veszélyeztetettek. A halálesetek száma csak Magyarországon várhatóan több ezer halálos áldozattal járhat. Több hónapig is eltarthat, míg a járvány elmúlik.


Ez feltételezés, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy szerintetek mi lehet erre a megoldás? Ha döntéshozók lennétek, milyen intézkedéseket hoznátok, hogy csökkentsétek a járvány hatásait.


2020. márc. 16. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a környezettől függ. Ha a világon mindenki beteg, csak mi vagyunk érintetlenek, akkor mit érnek az intézkedések? Teljesen el kéne szigetelni magunkat a külvilágtól, amit nem tehetünk meg.


Azt se derül ki, hogy van-e védőoltás ellene. Ha van, akkor a potenciális terjesztőknek (mindenki, aki átlépi a határt) kötelező.


Módosítanám a jelenlegi btkt. Jelenleg a járványvédelem megtagadása súlyos testi sértésnek minősül, amiért max 5 évet lehet kapni. Én létrehoznám a biológiai terrorizmus paragrafust, amiért életfogytiglan járna.

2020. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Gondolom te azt minden évbe bevezetnéd, mert amit leírtam, az a klasszikus influenza következményei, ami tavaly is végigment az országon, és a fél világon, meg tavaly előtt is.
2020. márc. 17. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Az elején mondtam, hogy ha mindenhol máshol van influenza, akkor nincs értelme védekezni, mert nem lehet megállítani. Úgyhogy csak az influenza esetében csak azt kell mérlegelni, hogy a védőoltások költségesebbek, vagy pedig a betegségből származó produktivitásvesztés. Ezt nem számoltam ki, úgyhogy nem tudok rá válaszolni.
2020. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

“ Az elején mondtam, hogy ha mindenhol máshol van influenza, akkor nincs értelme védekezni, mert nem lehet megállítani.”


Ez azért jelen helyzetben elég értelmetlen felvetés

2020. márc. 17. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!