Lyme kór vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Röviden annyi a történet, hogy 1 éve vannak izom és ízületi fájdalmaim már nagyon sok vizsgálaton voltam de nem derült ki mi okozza, most elmentem az egyik ismerősöm javaslatára csináltatni egy lyme tesztet magánba! Az erdmény számomra nem egyértelmű : Borrelia Igm / Immunoblot pozitív, Borrelia IgG / immunoblot : negatív


Az Igm friss fertőzésre utal de tüneteim meg 1 éve vannak! A kérdésem az lenne, hogy akkor most lyme kóros vagyok vagy sem? A választ előre is köszönöm! Szép napot!


2020. márc. 17. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Én is hasonlóan jártam. "Szerencsémre" ráfertőződtem egyértelmű tünetekkel, s két hét gyógyszeres kezelésre elmúltak a tüneteim.

2020. márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az IgG negatív igy önmagában sokat nem mond.. Ez egy az automata WB teszt.. Lehet épp egy picike kellett volna a pozitivitáshoz.

És nem is bontja le altörzsekre..

Pedig az Immunoblot az WB.

Az IgM az új, az IgG valóban az régi fertőzésre utal, de lehetséges régi fertőzés ami most aktív ezért mutat IgM pozitívat és IgG negatívat ( aktív vagy nyugalmi állapotban lehet a Borrelia)

Szóval mivel vannak tüneteid és pozitív teszted is, és mivel nem 1-2 hetes a sztori, 6-8 hetes kombinált antibiotikumkúra kéne .

Mozgásszervi érintettség miatt doxiciklin alapú kúra.

2020. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!