Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Értem én ezeket a tévhiteket...

Értem én ezeket a tévhiteket és hogy kár vizsgálni azt, hogy a kullancs fertőzött-e, de azt viszont szerintem nagyon is érdemes vizsgálni, hogy milyen kullancsról van szó, nem? És erről sehol nem írnak.

Figyelt kérdés

[link]



A Lyme-kórt ha jól tudom egyféle kullancs terjeszti. Más betegséget más kullancsok is terjeszthetnek, meg a Lyme-kórt terjesztő kullancs is terjeszthet baktériumokon kívül vírusokat is, de ha valaki arra kíváncsi, hogy Lyme-kórt kaphatott-e, akkor az első kérdés, hogymilyen kullancs csípte meg. Ehhez nem orvosnak, inkább biológusnak kell lenni, és ebből a szempontból a bevizsgálás szerintem értelmes. Hol lehet bevizsgáltatni? A legtöbb kullancs nagyon kicsi, nem feltétlenül van otthon mikroszkóp, én például színtévesztő is vagyok, meg ha kivesszük, akkor kicsit meg is nyomorítjuk, szóval egyáltalán nem mindenki tudja megállapítani.



2019. okt. 30. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán látom az értelmét annak, amit mondasz, egyszerű vérvétellel majd ellananyag azonosítással kideríthető, hogy valaki elkapta a lyme kórt, vagy nem.
2019. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ahol foglalkoznak ilyenekkel oda beviszed, ha megvan és ott ki tudják elemezni.
2019. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem igaz, egyrészt nem biztos a teszt se, a legnagyobb szakértők sem javasolják csak tünetek után, másrészt drága is
2019. okt. 30. 19:42
 4/5 anonim ***** válasza:
A lyme kórra nem jellemző, hogy instant gyilkolna. amikor már vannak tünetek is sikeresen kezelhető.
2019. okt. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A közönséges kullancsok területtől függően 20-100%, átlagban 50% fertőzött Lyme Borreliosissal itthon, amit gyakran átad, esetfüggő. Többi kullancsfaj Borrelia fertőzöttségéről adat nincs, így a faj alapján kizárni Borreliosist lehetetlen.

A kullancsból PCR vizsgálattal kimutatható a kórokozó,kb. 80% pontossággal. AZ A TÉVHIT HOGY NEM SZABAD VIZSGÁLNI! De okosan kell. Szakszerűen eltávolított vérszívót leteszteljük. Ha negatív, nem zárja ki a fertőzés lehetőségét, fordítva is igaz, de támpontot adhat. Jegyezzük fel a csípés helyét idejét és a kullancsteszt eredményét. Ugyanis ha nem egyértelmű panaszokat okoz, alátámaszthatja a diagnózist. Tünet nélkül nem kezelünk! Ha pozitív, ha nem a kullancsteszt.

Ez azért is fontos, mert az ellenanyag kimutatás vérből megbízhatatlan, a Borrelia mutációi és elerejtőzködő képességéből adódóan akár az ellenanyag termelődésének elvileg pontosan kimutatható kezdetén (fertőzés után 6 hét-3 hónap) is totál negatív eredményt adhat az ELISA ÉS A BLOT IS!! A kullancs PCR megbízhatóbb és alátámasztára alkalmas, nem diagnosztizálni, de adóthat álpozitív-negatív eset. De az álnegativitások miatt a vértesztek se alkalmasak erre. Tüneti és lehetőségi a diagnózis. Tünetek nélküli pozitivitás vértesztből végleges vagy ideiglenes panaszmentes hordozó, ritkán ELISA ban álpozitív eredmény, kullancs teszt pozitivitása tünetek nélkül pedig az ugyan erre utal, vagy arra, hogy fertőzött volt ám, de nem kaptuk el. Erre van esély.

2019. nov. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!