Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha elkapnám a koronavírust...

Ha elkapnám a koronavírust belehalnék, mert asztmás vagyok?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, rendszeresen sportolok, már ha ez számít valamit...

2020. márc. 18. 01:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Kicsit nehézkesebb lenne ha tüdőgyulladásod lenne. Elenyésző az esélye.
2020. márc. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sulyos az asztmad, akkor nem halal, csak esely egy komolyabb betegsegre. Muszaj minden ovintezkedest komolyan venni. Paranoid kezfertotlenites, es igyekezni nem nyulni szajhoz, orrhoz, szemhez, amig nem tiszta a kezed. Otthon kulcs, kilincs, penz, utcai ruha, postai kuldemeny ugy kezelendo, hogy nem tiszta. Tehat evessel ne legyen kontaktban. Ha belegondolsz minden mozzanatba, az rengeteget szamit.
2020. márc. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha influenzás vagy mennyire durva? Ha nagyon akkor ez eléggé az lesz. Ha nem, akkor ez hasonló lesz csak kicsit erősebb és tovább tart. Attól, hogy asztmás vagy az immunrendszered 18 évesen még erős! Nagyon nagyon ritka, hogy ilyen fiatalon belehalj ebbe. Szerintem nem is volt halálozás ebbe a korba.
2020. márc. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ritkán szoktam megbetegedni, de amikor igen az elviselhető. Max annyi hogy kicsivel többet szoktam pihenni akkor.
2020. márc. 18. 02:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor kb 0%-hoz közelít az hogy gond lesz :)

Fiatal vagy ez a korosztály alacsony érintettségű nagyon.

2020. márc. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az esélye, de nem szabad alábecsülni. Ha tüneteket érzel magadon, feltétlenül jelezd orvosoknak. Nem feltétlenül maga a vírus olyan veszélyes (ahol több helyen is olvashatod, influenzába évente 5-600 ezer ember hal bele), hanem hogy robbanás-szerűen növekednek az esetek, és emiatt meghasal az egészségügy, ami végül nem tud mindenkit a szükséges szinten ellátni. olaszországban sajnos ez történt, a magas elhalálozás jórészt ennek köszönhető. A világon sehol nincs annyi lélegeztető gép, ami egyszerre ennyi embert el tud látni.


Óvd magad, picit húzódj vissza, és ha tüneteid vannak, ne restelld azonnal jelezni illetékeseknek, hogy mielőbb bekerülj a rendszerbe.

2020. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyie túlreagálnod oké? Veszélyeztetett vagy de ez nem egyenlő azzal hogy meghalsz
2020. ápr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!