Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Koronavírus: most akkor...

Koronavírus: most akkor mindent amit veszek a boltban itthon töröljem át?

Figyelt kérdés
2020. márc. 18. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Ha nagyon óvatos vagy, akkor igen.És utána moss kezet.
2020. márc. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Illetve tárold elkülönítve, amit nem lehet nedvesen törölgetni (liszteszacskó pl.), és légy tudatában, hogy ezeknek a fogdosása után kezet kell mosnod.

Vagy hagyd érintetlenül, amig a virus el nem veszti a fertőzőképességét. Csak azt nem tudjuk, hogy ehhez mennyi idő kell.

De úgy is dönthetsz, hogy ennyi kockázat azért belefér, és inkább nem akarsz megbolondulni.

2020. márc. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Nem árt. Én pl próbalom kerülni az előrecsomagolt zöldséget, gyümölcsöt alapesetben, de most csomagolás ide, vagy oda, inkább azt veszem, amit nem fogdos mindenki össze,akármennyire is otthon megmosom rendesen. Továbbá az előrecsomagolt termékek csomagolását is áttörölgetem.
2020. márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem sose volt ennyire tiszta a konyhám....eszembe nem jutott volna soha hogy a tészta zacskókat fogom torolgetni xd
2020. márc. 18. 09:01
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Jo lenne ha mindenki igy gondolkodna, de lepten nyomon felelotlenul viselkedo embereket latni.


Tegnap jofej akartam lenni es baratsagosan figyelmeztettem ket ezusthaju embert (akik csak ugy setalgattak) … meg en voltam a bunko.

2020. márc. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mindent lefertőtlenítettem, amit csal vettem a boltba, kivéve a kenyeret.


Mivel a tárgyakon 3 napig él meg a vírus, úgy döntöttem, a kenyeret 3 naposan esszük meg, természetesen megpirítva. Ez a legbiztosabb.


Pizzát rendelni szintén nem merek.

2020. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!