Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek lehet gond abból,...

Szerintetek lehet gond abból, ha a barátom átjönne hozzám, most így koronavirus idején?

Figyelt kérdés
Körülbelül 10 km-re lakunk egymástól, nem használna tömegközlekedést, és csak itthon lennénk. Nem érintkezett senkivel, aki fertőzött.

2020. márc. 16. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Röviden: nem.

Ennyire még nem kell paranoiásnak lenni, de tömeget kerülni!

2020. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Baj lessz.
2020. márc. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 alletta ***** válasza:
82%

nincs kijárási tilalom, sem lakóhely elhagyási tilalom. csak akik házi karanténban vannak azok nem hagyhatják el a lakást.

viszont azt nem lehet tudni (még), hogy valóban nem érintkezett olyan személlyel, aki fertőzött. a lappangási idő 10-14 nap.

szerintem maradjon otthon a barátod, megelőzési célzattal.

2020. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:

A feltételes mód helyes megfogalmazás volt. Lehetni lehet, de nem biztos. Már ha értjük ezt a helyzetet.

Nyilván mindenki aki nem tapasztal magán tüneteket, az szereti azt gondolni, hogy nem kaptam el, és ez többnyire tényleg így is van, de értelemszerűen vannak közöttük akik már hordozzák.

Vagyis a többség csak hordozza és nem is igazán lesz tőle baja, viszont aki csak hordozó, arról vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, hogy hordozza-e a vírust.

Tehát a lehetőség fenn áll. És ennél biztosabbat a tisztifőorvos sem tud erre mondani.


Értsük meg azt, hogy a tünetmentesség egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem hordozza valaki a vírust. Könnyű ezt megérteni.


A legjobb az lenne, ha már átmegy, akkor maradjon is ott akár a járvány végéig. Ha ez persze megoldható.

2020. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TappancsMancs ***** válasza:
A lényeg, hogy mindenki tegye meg amit tud. Ha megy is hozzád a barátod, akkor legalább ne sétálni menjetek, se effélék. Amit lehet ...
2020. márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon "szeremes" kezdek mostanában lenni, egy kapcsolat elején vagyok, ranidzgatunk, de felfüggesztettük egy időre. Messengeren kapcsolatban vagyunk....beszéltünk róla, hogy hozzá átmegyek, de inkább ejtettük a dolgot.
2020. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

7-es. Én is ugyanígy vagyok, már kétszer halasztottuk a találkát, de már nagyon jó lenne végre látni egymást..

Tudom, hogy kockázatos a dolog, de nem tudom..

2020. márc. 16. 15:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Nézd.

Most még talán követhető az esetleges fertőzés esélye. Ha az ő környezete nem találkozott olyannal, aki fertőzött területről jött haza vagy találkozott más fertőzésesélyes egyénekkel és kerülte a tömeget ő is meg a család is, akkor esélytelen szinte. Én akkor simán ugranék át hozzád a helyében.


De csak ha biztos.

2020. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
34%
Kockazatos?? Mert 10 milliobol van kb 1000 fertozott? Elobb talalkozol aidsessel, mint koronassal. Jesszus, itt is a felesleges panikolas megy. Nyugodtan talalkozzatok, csak ne a varosban jarkaljatok, hanem hozzad menjen, ennyi.
2020. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Talalkozzatlk persze. Főleg ha nem eltek egy haztartasban/nem erintkeztek idos emberrel, pl nagyszulo. Azért nonszensz lenne, hogy hetekig ne is talalkozzanak párok, atyaeg.
2020. márc. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!