Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Anyukám még beengedjem, te...

Anyukám még beengedjem, te beengednéd?

Figyelt kérdés
Lányommal vagyunk itthon ketten, próbáljuk a kinntartózkodást minimalizálni/Dunapartra vagy olyan helyre megyünk, ahol nincsenek sokan, csak bringával/autóval megyünk ki, bevásárolni lemegyek éjjel, (nem minden nap) ha alszik, hogy minél kevesebb emberrel találkozzak. Anyu mászkál össze vissza, bankba boltokba stb, és minden nap átjön, nem szeretném, ha miatta kapnánk el a vírust... Hazajövünk mindig átcseréljük a kinti ruhát itthonira, anyu meg ugyanabban a ruhában marad, nem öltözik át nálunk, de a cipő miatt is úgy kell rászólni, hogy ne mászkálja a lakásom össze...

2020. márc. 18. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

[link]

A mellékelt ábra azt mutatja a COVID 19 halálozási rátáját. Az ábrából látszik, hogy az 50-59 éves korosztálynál kezd veszélyessé válni igazán a koronavírus. Ebben a korosztályban már 100-ból meghal egy ember. De az is látszik az ábrából, hogy a gyerekekre 9 éves korig veszélytelen, még nem halt meg senki koronavírus miatt, aki 9 évnél fiatalabb volt. Hány évesek vagytok?

Követeld meg a cipő levételét és az alapos kézmosást - amikor megérkezik. És ha sokat csavarog, akkor puszi és testkontaktus nincs!

2020. márc. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És azt is tegyük hozzá akik 40-50 év alatt haláloztak el azoknak már súlyos alapbetegségük is volt ami önmagában halálos. Ha makk egészséges vagy akkor semmi bajod nem lesz ha elkapod.
2020. márc. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lelkifroccs ***** válasza:
Ha anyukád nem lakik nálatok akkor nem muszáj.Az enyém is meglátogatott eddig minden héten ,viszont múlthét péntek óta ,megkértem ,hogy maradjon otthon az ő és a mi érdekünkből.Nincs ezzel semmi gond,szinte minden nap beszélgetünk telefonon.Szerintem jobb lenne ,ha nem engednéd be,legalábbis én így tennék ( teszik is) vagy kérd meg szépen ,hogy vegye át az utcai ruháját és sokkal kevesebbet mozogjon odakint.
2020. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én 28, a lányom 7, anyukám meg 54. Ja a puszit is mondtam neki pár napja, hogy inkább ne, viccesen mondtam a lányomnak, ha mama megint puszit akar adni adjon neki egy pofont :-) Nem lakik nálunk anyu, csak közel lakunk egymáshoz nagyon sűrűn átjön... vagy mi megyünk hozzájuk... de az picit ritkább...
2020. márc. 18. 22:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
54 évesen még nem a legveszélyesebb korban van. Inkább 65 felett az. Ha nincs semmilyen betegsége anyukádnak akkor, ha el is kapja nem fog túlzott kárt okozni, de biztos ami biztos alapon minimalizáljátok a mászkálást. Jobb otthon maradni!
2020. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!