Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az, hogy délután 3-kor bezárna...

Az, hogy délután 3-kor bezárnak a boltok, milyen módon állítja meg a vírus terjedését?

Figyelt kérdés
A vírusnak nincs órája. Tudtommal nem is napszakhoz kötött, hogy épp mikor fertőz jobban. Aki dolgozik, délután 4-kor, 5-kor ettől függetlenül is az utcán lesz, mert haza kell jutni. A nyugdíjasok ha akarnak 3 előtt is tudnak vásárolni. Én azt látom, hogy ezzel inkább csak a dolgozókat szívatják. Nem elég amúgy is a baj, ha valamit venni kell élelmiszeren és gyógyszeren kívül, akkor vegyél ki szabadságot! Ennek mi az értelme?
2020. márc. 19. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Csökkentett munkaidő. Nem veri szét a gazdaságot, de még hat valamit.


Igen, csökkenti a vásárlókezdvet, hogy nem 5 után szabadul be 5 millió ember

2020. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak az első lépés a teljes bezárás előtt! Egyből nem akarták meglépni, az nagy érvágás lenne mindenkinek.


Jobb, ha most megveszed még, ami a következő pár hónapra esedékes, mert az várható, hogy az élelmiszer boltok és gyógyszertárak kivételével minden zárva lesz!

2020. márc. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem továbbra is napi 8 órát kell dolgoznom. Ha a munkaidő csökkentés a cél, akkor mért nem mondjuk délelőtt zárnak be és déltől 6-ig vannak nyitva? Szerintem nekik is jobban megérné, többen tudnának vásárolni. Mert így gyakorlatilag csak a nyugdíjasoknak és a gyeseseknek vannak nyitva a boltok.
2020. márc. 19. 16:57
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Pont az a lényeg hogy NE járjanak boltba az emberek.


Az megvan ugye, hogy semmiféle másra nincs szüksége az embereknek jelenleg mint élelmiszer és gyógyszer?

2020. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A vírusnak valóban nincs órája.

De ha nyitva lennének a boltok, akkor csomó ember munka után a plázákban lógna, kávézókban, cukrászdákban ülne. Így meg hazamegy.

Nekem is el kell egyébként jutnom az optikába, mert elkészült a szemüvegem, de nagy dolog, majd elmegyek szombaton. De ilyenkor, munka után legalább biztosan nem esek kísértésbe se, hogy elugorjak cipőt vagy egy új kávéfőzőt venni.

2020. márc. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ja tényleg! Akkor én is szombaton fogok vásárolni. Remélem szombaton is érvényes ez a 9-től 3-ig. Azért csak nem ilyen ostobák az emberek, hogy csak úgy céltalanul, szórakozásból járnak boltokba! Ha megyek, szinte kivétel nélkül azért megyek mert szükségem van valamire, konkrétan vásárolni akarok.

Amúgy ha meg az a cél, hogy az emberek ne vásároljanak, akkor eleve be kellene hét közben zárni mindent. Annak, hogy napközben üresen nyitva vannak a boltok, semmi értelme. Kb mintha homok üzletet nyitnánk a Szahara közepén.

Így hétvégén fogják megrohanni az emberek a plázákat, kávézókat, cukrászdákat. Még többen egyszerre, mintha hét közben eloszol mennének. Szóval ennek én személy szerint nem sok értelmét látom, csak magunkat szívatjuk.

2020. márc. 19. 18:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Minden amire szükséged van, megvan a TESCOban és az Auchanban. Ezeknek az irányítását már átvette a hadsereg.


Más boltba NEM megyünk.


Ezeket bezárják secpec. Kávézók már most sincsenek nyitva. Bútorboltba se most kell járni. Minden mást webshopon.

2020. márc. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a kérdezővel, ez egy idióta fejéből pattanhatott ki. Vagy zárják be teljesen, vagy ne szívassák azt, aki csak 5-kor tud vásárolni.
2020. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Csomóan ezzel a "virusnak nincs órája dumával jönnek" még tanult diplomás emberek sem értik, hogy miért van ez az intézkedés. Szomorú.

Munka után nem tudnak soppingolni, meg céltalanul lődörögni az ikeában, azért. Kevesebb vásárló, kevesebb kontakt, kevesebb beteg. De mégse kell lehúzniuk a rolót az üzleteknek. Ilyen kva egyszerű.

2020. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki az a csomó. Bennem most vetődött fel a kérdés. Nem kérdeztem ezt még sehol senkitől és tőlem se kérdezte más.

Én már csak ilyen tanulatlan paraszt vagyok...

Irigylem azokat az embereket, akik csak úgy passzióból, szabadidő eltöltéséből járnak boltokba. Nekem soha nem volt még ennyi szabadidőm. Arra azért kíváncsi lennék, hogy abból a forgalomból adódó bevétel, amit a 9 és 3 között lődörgő nyugdíjasok generálnak arra elég-e egyáltalán, hogy a rezsit és az alkalmazottakat kifizessék, vagy kész ráfizetés nekik ez így.

2020. márc. 20. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!