Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek elkaphattam a...

Szerintetek elkaphattam a vszettséget egy 8 hetes kölyökkutyától? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval 2 hete lett egy kutyám (törpetacskó) 8 hetes, játszottunk és véletlen belekapott a kezembe a nem fájt nem vérzett (vagy ha igen nagyon minimálisan mert nem láttam semmit)és fel sincs dagadva meg semmi csak egy pici piros pötty a seb,lefertőtlenítettem betadinnal meg hidrogénperoxiddal is, a kutya veszettség ellen nincs beoltva ugye mert csak 3 hónapos korától lehet, elég hipochonder alkat vagyok és rettegek most :(

2020. márc. 20. 16:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azóta olyan furi érzés van az állam alatt rendesen tudok nyelni meg minden csak oylan furi nyomo érzést érzek minimálisan de lehet hipochondria...
2020. márc. 25. 08:25
 12/15 anonim ***** válasza:

A kutyád egészséges? Akkor nem kaphattál tőle veszettséget.

Ha beteg lesz, akkor vidd állatorvoshoz, és akkor, ha veszettség lenne (amit kétlek), elkezdenek oltani. Ez 100%-ban megvéd a veszettségtől.

Megfigyelhető állat esetében csak a veszettségre jellemző tünetek megjelenésekor kell oltássorozatot adni.

Nyugodj meg!

2020. márc. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
igen halIstennek egészséges mint mar emlitettem akkor jöttünk vissza az állatorvostól és montsa hogy "rendben van minden sulya szore minden ,szép kutyus"és azután kapott meg ennek már egy hete és semmi tünetet nem produkal mi veszettségre lehetne visszavezetni csak azt hogy be van törve egy két helyen a csempe és azt harapdálja néha és olvastam veszett állatoknák a kő evést és ezzel hoztam párhuzamba de ezen kívül semmi
2020. márc. 25. 11:29
 14/15 A kérdező kommentje:
Meg annyi hogy pl ma is szoktatgatom porazhoz fele es neha neha elkezdte harapdalni a bokam huzta a nadragot meg a cipofuzomet meg mikor bejottunk akkor is morogott is kicsit meg minden harapdal felek hogy nem e az...de nemharaphatta meg semmi mert bent van es ha ki is engedjuk mindig fogyelunk ra ott ulunk vele mi is...etvagya nagyon jo idzik eszik csak neha huzza maga utan a hatso 2 labat 1-5mpig nem tudom remelem “tenyleg csak kolyok” es semmi komoly
2020. márc. 27. 17:36
 15/15 anonim ***** válasza:
Mar regota veszett vadallatok sincsenek Magyarorszagon, csak mivel nem szigetorszag, nem lehet kijelentni, hogy megszunt a veszettseg, de gyakorlatilag igen.
2020. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!