Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetek koronavírusos?

Majo_16 kérdése:

Lehetek koronavírusos?

Figyelt kérdés
Külföldön nem jártam,csak Debrecenben az elmúlt hetekben.Kínából viszont sokmindent rendeltem az utóbbi időben habár elméletileg az onnan érkező csomagokon nem él sokáig a vírus? Egy hete már influenza szerű tüneteim vannak: orrdugulás,köhögés torokfájás kisebb hőemelkedés (37,6) Lekopogom úgy tűnik kezdek helyrejönni,mennyi az esélye hogy fertőzött vagyok? 18L

2020. márc. 21. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Nehéz légzés az elsődleges tünet, ami kifejezetten covid19. Ez különbözőteti meg egy egyszerű influenzás, megfázásos, egyéb betegséges tünettől. 5-6 egyéb vírusos fertőzés van folyamatban jelenleg Magyarországon. Ezek egy héten belül leküzdhetők, van ami 3 nap alatt.

A láz meg jó. 39alatt ne is csökkentsed.


Ha nehezen veszel majd levegőt, akkor van covid19ed.

De ha az orvosodat felhívod, telefonon is tud adni diagnozist.

2020. márc. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem jellemző rá annyira...


Sima influenza/nátha inkább.

2020. márc. 21. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
A csomagtól nem kaphattad el. Bármely tünetmentes fertőzöttől viszont igen. Úgy kellene gondolkoznod hogy fertőzöl és kerülni az érintkezést másokkal. Az esetek nagyrészében enyhe, náthaszerű tünetekkel zajlik a betegség, és magától gyógyul, tehát abban nem lehetsz biztos hogy ez nem covid. Viszont mindenképpen kell figyelj arra hogy ne fertőzz mást, se náthával se koronával, se mással.
2020. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
85%
Nyugi, szerintem csak influenzás lettél hiszen annak is most van járványa, a koronavirus mellé pedig ritkán társul orrfolyás illetve gyakori a nehézlégzés...
2020. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Az a biztos, ha felhívod a háziorvosod.

Viszont ezen tünetek alapján nekem nem tűnik koronavírusnak..

Nekem decemberben volt tüdőgyulladásom (aminek dettó ugyanazok voltak a tünetei, mint a koronavírusnak :D) viszont nekem pl abszolút nem volt orrdugulásom és torokfájásom..ellenben két hétig 39 fokos lázam volt, köhögés, eleinte nehéz légzés, az ágyból ki sem tudtam kelni 1 hónapig..

Remélem ez csak sima influ neked :)

2020. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Miért ne lehetne. Budapest után Debrecen a legfertőzöttebb.
2020. márc. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is lehetek. Sőt! A fiatalok nagy része tünetmentesen kihordja. Ettől még fertőz. Ezért van a #maradjotthon és a #2mtávolság
2020. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy klasszikus esete a "károkozó paradoxonnak". Azért mert felsorolsz tüneteket, amik nem az új korona vírusra jellemzőek, valaki azt állítja, hogy nem vagy vírusos. Közben lehet, hogy más gondod biztos van és a tünetei nem covid19re illőek, ettől még nem zárja ki azt, hogy ne lehetnél újkoronás.


Azért, mert elkaptad az egeret, a moly rágta lyukak nem fognak megszűnni a szekrényben. Ugye?


Alapvető tesztelési hiba :)

2020. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!