Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HELP! NEM tudok nyelni, nem...

HELP! NEM tudok nyelni, nem ettem tobb napja?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

2 hónapos megfazason tul, szerintem szovodmenyem lett.

Kaptam 1 hete haziorvostol antibiotikumot (Cefzil) ,2-3 napja fejeztem be a kúrât. Tegnap elott rengeteg slejmem felszakadt, jól voltam. VISZONT TEGNAP óta nem tudok nyelni. Es ezt kb szo szerint ertem :( a víz nagyjabol nehezen lemegy, de folyton megfulladàs erzet van, ahogy lenyelem

Ma elmentem ugyeletes orvoshoz(karantenba raktak otthonomba...persze mar a szent laszloba akartak rakni a koronasok melle ;( ) de vegul kaptam Augmentin dolot, de azt se tudom lenyelni.. 1 het alatt ettem kb 3 dkg szalamit, par kanalnyi rízst(amikor még nem volt ez a nyelesi nehezseg) es kb ennyi... iszom a leveseket, amennyire tudom, de nagyon rossz , nem megy a nyelés , es rengeteg slejmem van. olyan,mintha lenne valami ott, es fojtogatnànak. Orvos annyit mondott, torokgyulladàs. Ez normalis, ha ilyenkor ilyen tunetek vannak??nyugtassatok meg kerlek, mert asztmas is vagyok, es panikbeteg. Mikor fogok tudni enni? Lehet haamarosan infuzió kell, mert ki fogok szàradni ;( nagyon felek ... elmúlik az augmentintol ez a torokproblema?

ne haragudj hogy ilyen ossze vissza irtam, de mar erom sincs semmire sem... pànik az ami van..



2020. márc. 21. 21:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz be Tantum Verdét. Van belőle “cukorka” meg spray is. Nagyon jó fertőtlenítő, és van benne némi lidocain is.
2020. márc. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Csak akkor segít az Augmentin, ha lenyeled. Törd apróra, ha egyben nem megy le.
2020. márc. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, orvos is ajanlotta, el felejtettem sajnos venni. Akkor holnap veszek. Koszonom!!! sose volt ilyen a torkom, hogy mar szilard sem megy le... :(
2020. márc. 21. 21:56
 4/16 A kérdező kommentje:
Szuleim nem vesznek komolyan,.azthiszik egyszeru torokfajas, de tenyleg nem erzem azt, hogy lenne eleg "ero" a nyelésnél.
2020. márc. 21. 21:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a "slejmet" nyúlósan és alig bírod kiköpni, ami üveg "színű", akkor nyák pangásod van és az ACC200 hatásos ellene, ez recept nélkül kapható. Bacik okozzák, ennek a nyáknak a hétköznapi neve orrváladék, ami a garatban lefelé is megtelepszik a bacik hatására. Ez okoz nyelési problémát és fulladási érzetet. Lázad viszont nem lehet, hőemelkedés se. Ha lázad is van, más lehet a baj.
2020. márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

lâzam nem volt ebben az évben. de nagyon betegeskedek. Konkretan az elso antibiotikum kura óta nincs is étvagyam, levert vagyok, gyenge. De a torkom es a slejm megfullaszt. Haziorvos irt Koptetot, szedtem is, de mar nem hasznalt

Ma vettem orvos utasitasara Ambroxol tevat. egy oraja vettem be, de nem köhögtet meg ez sem.. tele vagyoo virussal, me

2020. márc. 21. 22:07
 7/16 A kérdező kommentje:
mert zöld a kopetem, es sarga, szagos is :(((( remelem az augmentin tenni fogja a dolgàt..2. antibiotikum :((
2020. márc. 21. 22:08
 8/16 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt, kedves utolsó! akkor jol sejtettem, h a slejm es a virusok miatt szenvedek
2020. márc. 21. 22:10
 9/16 anonim ***** válasza:
Orvos vírusra nem ír föl antibiotikumot.
2020. márc. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
a torkom màr fàjt februar kornyeken, de gondolom akkor most rosszabb lett es azert irta fel, vagy nem tudom. De ilyet sose ereztem még.
2020. márc. 21. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!