Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti engeditek a jelenlegi...

Ti engeditek a jelenlegi helyzetben a nagyszülőknek, hogy találkozzanak az unokákkal?

Figyelt kérdés

Édesanyám nem hajlandó elfogadni, hogy járvány van. Dolgozni természetesen muszáj ezt megértem. De ugyanugy jár boltba minden nap, ide megy odamegy... A jelenlegi járványügyi helyzetben a férjem munkája leállt pár hétig. (Nagyon szerencsések vagyunk, hogy megmarad a munkája)

Én gyes-en vagyok. 4 éves és 1 éves gyerekeink vannak.

Tehát hála az égnek nem kell kimozdulnunk ha mégis akkor kézfertőtlenítő stb..

Sajnálom de féltem a gyerekeimet. Édesanyámnak pedig beteg a tüdeje tehát jó lenne ha oda figyelne magára de nem teszi, és ugyanúgy jön hozzánk mintha mi sem történt volna. Ti korlátozzátok a találkozókat?


2020. márc. 22. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
En korlatozom: nem megyunk senkihez, es hozzank sem jon senki. Mindketten itthon vagyunk, en gyesen, ferjem home officeban, gyerekek alapbol itthon meg. Csak a kertbe, teraszra megyunk. Ha vasarolni kell, akkor boltba egyikunk elszalad. Az az idosebb, aki ezt nem kepes felfogni, arra kozellensegkent tekintek, es marhara felidegesit a hulyesege. Boccs, de en az ajtobol is visszaforditanam anyukadat a helyedben.
2020. márc. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem jár dolgozni, ha kell valami ő megy boltba(heti1x) gyógyszertárba.

Anyukámék 1 órás útra laknka, minden vasárnap náluk ebédelünk, most nem.

Én 2 gyerekkel vagyok itthon 1 hete nem mentünk sehová.

Anyósom 67 éves mászkál egész nap...

Mondtam tegnap neki hogy ne jöjjön ide, lehet megharagszik nem érdekel, az én szükeimmel sem találkozunk.

2020. márc. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem. El vannak tiltva a nagyszülők, és mindenki más is. Senki sem jöhet hozzánk.

Pedig nekem is szívás, hogy ellássam az itthoni megváltozott munkámat (ugyanúgy mindent, csak most neten, online, stb), haladjak a két iskolással és törődjek az óvodással, és főzzek, mert most ugye nincs menza sem!

De szeretem a szüleimet, és nem akarom, hogy mászkáljanak, valamit elkapjanak!


Ha a tiéd nem érti meg, most egyszerűen csak tilts el, haragudni meg duzzogni fog talján egy hétig, utána sajnos úgyis kénytelen lesz érteni, hogy mi történik... és belátja majd, hogy bizony igazad volt az eltiltással.


Kitartást!

2020. márc. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Édesanyádnak 20%-a van hogy meghal.


Mutasd meg neki hogy fuldoklanak a buborékokban az emberek Bergamoban..


...

Mi karanténprotokolt vezettünk be. Idösek se ki se be. Unokák kizárva.

Étel csak a garázson keresztül fertőtlenítés után.

2020. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én már a maradj otthon kampány előtt korlátoztam mert sejtettem mi fog következni. Nekem muszáj dolgoznom az intenzíven, még véletlenül sem akarom anyukámat lefertőzni. Ő szerencsére megértette és betartja. Pedig biztosíthatlak hogy neki is hiányzik a 2 éves unokája.
2020. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4: Azt a "buborékot" Helmetnek hívják (oxigénsátor) és nálunk nem abban fognak fuldokolni mert itt nincs annyi belőle. Sima maszk jó esetben.

Szóval nagyon is helyesek az intézkedéseitek amiket betartotok.

2020. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Beszélek vele! Sajnos tudom, hogy nagyon meg fog haragudni de nem fog érdekelni:(

Arra gondoltam csak én parázom túl de ezek szerint nem.


Kívánom, hogy mind egészségben vészeljétek át ezt az időszakot!


Mindenkinek megy a zöld kéz

2020. márc. 22. 14:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyszülő vagyok, nagyon hiányoznak az unokáim, de nem megyek hozzájuk, csak telefonon beszélünk.

A gyerekeim nem is engednék a találkozást, főleg az én védelmemben, hiszen én lennék a veszélyeztetett. Bevásárolnak, leteszik az ajtóm elé, csak telefonon érintkezünk, betartjuk a szabályokat.

Te szeretnéd, ha önvád kínozna halálodig, mert nem tettél meg mindent és elkapta a vírust az anyukád?

Ő felelőtlen, te ne legyél az!

2020. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az idősek nem fertőznek, őket fertőzheti meg egy 4-10 éves unoka. Ezt mondta ma az országos tiszti főorvos, nézzed és hallgassad őt:

[link]

2020. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha megharagszik majd megbekel!:) es belatja hogy igazad volt. Ez nem csak tuljatszott hiszti vagy hasonlo. Komolyan kell venni. Nagyonis.
2020. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!