Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szakemberek, szerintetek ez a...

Szakemberek, szerintetek ez a COVID-19 IgM/IgG gyorsteszt nem átverés, megéri megrendelni?

Figyelt kérdés

Szeretném letesztelni magam és ezt a kínai tesztet találtam, amit legközelebbről Madridból meg lehet rendelni:


[link]


A 25 darabos készlet sürgősségi szállítással 335 EUR lenne, azaz egy darab teszt kevesebb mint 4800 Ft.


Itt a kínai gyártó honlapja: Safecare Bio-tech

[link]


Pár darabra lenne csak szükségem, a családom számára, a többit ismerősöknek beszerzési áron simán tovább tudnám adni.

Mit gondoltok, megérné? Nem átverés ez a teszt?



2020. márc. 23. 15:54
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
29%
De mi értelme lenne tesztelni? Miben változik az életed, hogyha tudod, hogy fertőzött vagy és nincs tüneted? Úgy sem mozdulsz ki otthonról nem igaz?
2020. márc. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember, de ilyen teszt tenyleg letezik. Annyi vele a gond, hogy mivel a verbol az ellenanyagokat mutatja ki, kell par nap a ferozodes utan, mire pozitivat jelez, es a gyogyultaknak is lehet pozitiv. Hogy pont ez a bolt nem hamisitvanyokat kuld-e ki, annak probalj utananezni (pl bolt nevere rakeresve). Meg persze a tesztrol is olvass, mielott megrendeled, hogy kell-e ez neked.
2020. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 Hellmano ***** válasza:
100%
Most rengeteg az átverés és csalás ebben a témában, ha csak nézzük az unokázósok is egyből fejlődtek és erre szakosodtak stb. Én tuti nem rendelném meg, mert lehet soha nem is érkezne meg illetve ha meg is érkezne lehet csak valami hamisítvány, tehát nem ellenőrzött termék. Nem ajánlom.
2020. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal még csak most engedélyeztek validált ELISA gyorstesztet FDA által, és vizsgálják a hatékonyságát RT-PCR-al szemben.


[link]


Itt találod a részletes tesztet.


...

A véleményem az, ha nem is átverés, semmiképp sem elfogadott módszer. Illetve csak lezajlott fertőzést mutat ki, 5 nappal később.


Az aktív fertőzést még mindig torokmintából és PCR-al lehet kimutatni.

2020. márc. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

... ja és ezek miatt én sem ajánlom. Ha már elkaptad, 5 napja, akkor úgy is szétszórtad. Ha meg beteg vagy, kezeld magad fertőzöttként.


Így a teszt sokat nem ér utólag.

2020. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Én pont, hogy a lezajlott fertőzést szeretném kimutatni magamban.

Van egy olyan gyanúm, hogy már átestem a fertőzésen. Ez a teszt az IgG antitesteknek köszönhetően elvileg ezt is képes megmutatni, hogy már átestem rajta!

2020. márc. 23. 16:06
 7/40 A kérdező kommentje:
Napokban volt a hírekben, hogy a csehek külön repülőt küldtek Kínába és vittek haza egy repülőnyi gyorstesztet, lehet, hogy épp ez volt az, a gyártó honlapja szerint az cseheknél is használják ezt a tesztet. Meg még sok másik EU országban.
2020. márc. 23. 16:10
 8/40 anonim ***** válasza:
Semmilyen infót nem találtam róla a gyártó honlapján kívül.
2020. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Az ISO cert is csak ezt jelenti.


[link]


Sehol egy tanulmány, sehol semmi ami igazolná hogy működik.

2020. márc. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
51%

A lezajlott fertőzést minek akarod kimutatni?

Abban még az orvosok sem egyeztek meg, hogy kialakul-e immunitás a vírus ellen, miután túlestél rajta, tehát hiába is állapítaná meg egy teszt, hogy esetleg tényleg koronavírus volt, mert attól még nem dőlhetsz hátra nyugodtan abban bízva, hogy most már akkor soha többé nem tudod elkapni.

Ráadásul két különböző törzs is fertőz ebből a vírusból, és egyelőre azt sem tudni, hogy ha az egyiket elkaptad és kigyógyultál belőle, akkor utána el tudod-e kapni a másikat is.

2020. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!