Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 450 koronabeteg van Magyarorsz...

450 koronabeteg van Magyarországon?

Figyelt kérdés
Azt mondjuk hogy két százalékos a halálozás, akkor kijön hogy 450 nek a két százalékka 9 és ugye 9 halálos áldozat van
2020. márc. 24. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tudja, hány fertőzött volt eddig, de biztosan több, mint a hivatalos adat.
2020. márc. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kína többi részét nézd meg, olyan helyeket ahol már lezárult a járvány. Koreát, németeket ahol mindenkit tesztelnek kb.


1% a halálozás...


Tehát itthon könnyen lehet 1000 fertőzött, és rengeteg lappangó aki nem is tud róla.

2020. márc. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Jóval 1% alatt van a halálozás, sőt 0,2% alatt, inkább a 6000+ Fertőzött a helytálló, de szerintem még az is egy alábecsült szám.
2020. márc. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Plusz lehetnek olyan tüdőgyulladás-halottak, akikről nem derült ki, hogy fertőzöttek, mert nem teszelték őket (de remélhetőleg a tüdőgyulladásosokat most már tesztelik). Továbbá biztosan vannak olyanok, akik már betegek, de még nem vált súlyossá a betegség náluk, és csak egy-két nap múlva kerülnek kórházba, de így is belehalnak. Szerintem legalább ezer, de inkább két-háromezer fertőzött lehet. Több tízezer viszont biztosan nincs, mert az látszana a kórházak túlterheltségén (15% kerül az intenzívre, kb. 2500 lélegeztetőgép van).
2020. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
A halálozási arányhoz vegyük hozzá, hogy Olaszországban - ha nem kamu - minden halálesetet a covid számlájára írnak. Nálunk meg majd egyet se. Jó lesz a statisztika a végén, az a lényeg :D
2020. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

# 2


Nem zárult le, most láttama híradóban, hogy újabb fertőzöttek vannak! 2. hullám...

Amerika 42% a fertőzött, száznál is több halott...

Dél afrikában egy hét alatt meg hatszorozódott a fertőzöttek száma, így az egész országot lezárták, teljes karantén van és katonai kormányzás lépett életbe.

2020. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez egy statisztikai átlag, ha most feldobok kétszer egy érmét ér mindkétszer fej lesz(1/4-hez az esélye) akkor nem jelenti azt, hogy igazából négyszer dobtam fel.


Sőt mondok durvábbat, időseknél(70+)/betegeknél 10-20% körüli az elhalásozási ráta, szóval abból hogy hány halott van elég nehéz arra tippelni, hogy hányan kaphatták el.

2020. márc. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt olvastam valahol, hogy már minden elhunytat tesztelnek koronavírusra, függetlenül attól, hogy fertőzöttként kerültek-e be. Lehet azért növekszik a halottak száma a tesztelt fertőzöttekhez képest.
2020. márc. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

9 halalos aldozat

1-2%-os halalozasi arany

csakhogy a fertozottek 80%-a sose fog doktorhoz kerulni, es lesznek olyanok akik eszre se veszik magukon.


Plusz olvastam, hogy 1 ember 5 nap alatt 2.5 embert fertoz meg, akik tovabb fertoznek, 30 nap mulva mar 460 fertozott lesz,

csakhogy ha 2 het lefolyasi idot veszunk alapul, akkor meg 5 embert megfertozott 5 vagyis az legalabb 1500-1600 fertozest jelent 1 embertol kiindulva.


187 jelenlegi hivatalos fertozottel szamolva legalabb 300 000 fertozott van, persze nagy elteresek lehetnek.

Itt a 80% a kulcs, az enyhe, vagy tuneteket nem produkalo ember.


De nem vagyok statisztikus, csak szamolgatasok.

2020. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Az a baj 80%-ot onnan számolták akiket azonosítottak.


...és a 80% enyhe tünetbe beletartozik a közel 40 fokos láz és fulladás. Amivel nem visznek kórházba.

2020. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!