Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miert mondjak, hogy a koronavi...

Miert mondjak, hogy a koronavirus mortalitasa 3-4% korul van?

Figyelt kérdés

A worldometers oldalan lathato egy “closed cases” rubrika, mely szerint a lezart fertozesek ( bocsi, nem tudtam hogyan forditsam magyarra )14%-a meghalt a koronavirusban 86%-a meggyogyult. Tehat, ha marad ez a tendencia, akkor ha veget er a jarvany a megfertozottek 10+%-a hal bele addigra, akkor honnan jon a 3-4%? Nem okoskodni akarok, tenyleg nem ertem pontosan. Koszonom a valaszokat


Itt a link:

[link]



2020. márc. 24. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Beleszámítják azokat is, akik nem kerültek orvoshoz vele. Tehát osztják 3-4-gyel.
2020. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=fBVoXWOPYCc

Van benne rész ami pont erről szól, hogy hogyan számolják a mortalitást.

2020. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetne az itteni "önjelölt járványügyi szakembereket" kötelezően besorozni valami kórházba ápolónak vagy beteghordónak?


Legyen már hasznuk is, ne csak itt okoskodjanak!

2020. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egy jelenleg zajló járvány kellős közepén vagyunk, ezért egyelőre nincsenek lezárt statisztikák csak becslések. Ha viszont megnézed az aktív eseteket, akkor láthatod, hogy 4%-a van súlyos állapotban, ami azt jelenti, hogy ha ezek mind meghalnak, akkor lesz 4% az halálozási arány.

A lezárt esetek annyiból nem reprezentatív, mivel a fertőzés első szakaszában először mindig a leggyengébbek lesznek tömegesen kritikus állapotban, vagyis az idáig lezárt esetek statisztikája önmagában nem mérvadó.

2020. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon sem csak 200 fertőzött van..
2020. márc. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Rémhírterjesztőknek börtön jár!!!!
2020. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Milyen rémhírről beszélsz te egybites? :D ha vennéd a fáradtságot megnyitnád a linket, látnád amiről írtam. Másoknak nem okozott gondot, de biztos mindenki a hülye csak te vagy a helikopter.
2020. márc. 26. 00:12
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Bocs, de eléggé egybites vagy, ha ebből a mintából te halálozást akarsz megállapítani. Most ugye a lezárt esetek között 15% a halálozás (Olaszország előtt 4% volt, csak gondolom akkor még nem figyelted). Na most ezzel a következők a problémák:

-Rendkívül kevés emberről van szó, kicsi minta, nem lehet 7 milliárd emberre vonatkozó adatot megállapítani 100ezer emberből, akinek legnagyobb része (nem az összes, de a legnagyobb része) krónikus betegségben szenvedő, idős, tehát nem reprezentatív

-Kórházi kezeltek átlagéletkora viszonlag magas, ők más betegséggel is könnyen kórházba kerülhetnek

-A halottaké is, ez arra enged következtetni, hogy legfőképp csak a súlyos eseteket azonosítják be

-A vírus 80%ban enyhe tünetekkel zajlik le (tehát NEM igényel kórházi kezelést), így ha ezt vesszük alapul, akkor a fertőzöttek 80%a nem is megy orvoshoz, nem is derül ki róla, hogy fertőzött. Mostanában biztos, hogy nem akar orvosi személyzettel érintkezni az, aki nincs a halálán, így nem fog a köhögésével jelentkezni.

-Rengeteg tünetmentes fertőzött hiányzik a statisztikából, aki a túlélőket felfelé húzná

-Ha megnézed, minden országban először megugrott a halálozás, majd utánament a gyógyultak száma, ez is a számokat torzítja, mivel először a gyengék, idősek, betegek tömegei meghalnak.


Voltak fiatalabb halálesetek is, igen. Mint minden más betegségnél. A statisztika viszont azt mutatja, hogy pl. az olasz halálozási számok nagyságrendileg 50-105 éves korig jönnek ki, 80 éves átlagéletkorral. Utána lehet ennek is nézni. Ennek a számnak van most jelenleg a legnagyobb hatása az össz halálozásra.


Tehát mégiscsak az derül ki, hogy a WHO-nál okosabb statisztikai szakemberek dolgoznak mint te, kérdező, aki megnéztél egy ábrát, amin 15% szerepel.

2020. márc. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Latom itt nehany ember agyara ment a bezartsag. Ha elolvasnad megegyszer a kerdesem, akkor latnad, hogy segitseget kertem, hogyan szamoljak ki a mortalitast, ki is emeltem tobbek kozott az ilyen funkcionalis analfabetak miatt, hogy nem okoskodni akarok, hanem tenyleg nem volt tiszta. Semmilyen kovetkeztetest nem vontam le, nem bofogtem a nagy vilagba, hogy kamu a 3-4%, probaltam maximalisan targyilagos maradni, de ugy tunik egyeseknel ez is kotekedesre ad okot.
2020. márc. 26. 09:38
 10/10 anonim ***** válasza:

A kérdésed: miért mondják, hogy a vírus mortalitása 3-4% körüli?

Én leírtam, hogy miért.

Minden jogod megvan ahhoz, hogy felülbíráld a világ vezető szakértőinek becslését, amit amint látod, egyszerű paraszti logikával meg lehet magyarázni.

A válasz a kérdésedre fent van. Ezért mondják.

2020. márc. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!