Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Csak mosható, vasalható...

Csak mosható, vasalható maszkot tudtam már venni. De azt vettem észre, hogy bevizesedik/párásodik, ha hordom. Ez nem sokkal veszélyesebb?

Figyelt kérdés

Gondolom, ahogy beszélek, lélegzem benne. Azt olvastam, hogy nedves maszkot nem szabad használni. Mit tehetnék? Gondoltam, teszek még elé konyhai törlőkendőt is, hogy a nedvességet felfogja.

Előre is köszi!


2020. márc. 26. 03:32
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

De, mivel ott tanyáznak a nedves, meleg környezetben a vírusok.

A megoldás az hogy nem hordasz maszkot, mert egészségesen semmi értelme. Akkor lenne az egésznek értelme, ha kivétel nélkül mindenkinek FFP3-as maszk lenne biztosítva. Így a pánikoláson kívül az ég világon semmi értelme sincs, hogy kisgatyából maszkot varrnak az emberek.

2020. márc. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Az egyszeru maszk ertelme: az en maszkom teged ved, ste maszkod pedig engem.
2020. márc. 26. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Főleg, ha megfogom kézzel, meg ötvenszer használom ugyanazt az átázott rongydarabot kétes minőségű fertőtlenítéssel, akkor aztán nagy a védelem. Maximum ez attól véd meg hogy ne kapd el a vírust, a szád előtt hordott vírus és baktérium tenyészet.
2020. márc. 26. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, a màsodikkal értek egyet, mindenkinek kellene hordania,hogy ne adhassuk àt a màsiknak.

És màr sok helyen olvasom, hogy bàrmi jobb,amit a szàd elé teszel, mint a semmi. Plusz én elsősorban a szüleim miatt hordom, ha velük vagyok egy légtérben, hogy nekik ne adhassam àt. De akkor rakok bele törlőkendőt, màst nem nagyon tudok csinálni.

2020. márc. 26. 06:04
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

1# hagyd már légyszíves ezt a hülyeséget

Ez egy olyan vírus, ami hetekig lappangat és sokáig lehet vele tünetmentes az ember. Nem tudod megmondani, hogy egészséges vagy - e, érted?

Ergo mindenkinek hordania kéne

. Ha jelenleg csak textil kapható, akkor azt.

Kérdező :érdemes többet venni és lecserélni néhány óra után. Illetve minimalizálni a kint létet. Ha vizesedik, az tényleg nem jó, ezért kell lecserélni szárazra.

2020. márc. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, többet vettem, köszi! Kicsit több, mint egy óràt volt rajtam, kb. màsfelet, és így is vizes lett..:/Pedig nem tűnik rossz minőségűnek, nem tudom, akkor majd vagy viszek tartalékot, vagy teszek bele törlőkendőt.
2020. márc. 26. 06:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, amit mi használunk, az nem lesz nedves. 100% pamutvaszon, kolléganő anyukája varrta. Mindenkinek több darabot is, hogy rendszeresen tudjuk cserélni és mosni.

Egy biztos, egy nap alatt többször is érdemes ezeket cserélni. Főleg, ha sok ember között van.


Sajnos azt látom, hogy sokan egyet vettek, és azt veszik fel, napokon keresztül. Így többet árt, mint használ.

2020. márc. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%

Akármennyit irogathattok semmi értelme hordani az ffp3/n95 besorolas alatti maszkokat

Foleg igy, hogy tiszta nedves, meg szazszor felveszed egymas utan, igy egy kulon nedves okoszisztema alakul ki a szad elott, ahova erintessel telepited be a virusokat es bakteriumokat.


De kossetek a fejetekre az alsogatyat sok ertelme van.

2020. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

“ Ez egy olyan vírus, ami hetekig lappangat és sokáig lehet vele tünetmentes az ember. Nem tudod megmondani, hogy egészséges vagy - e, érted?”


Szeretem ezt a felfogást! Ebből következően nincs ember, aki egészséges lenne, mert a szervezeted ezrével küzd fertőzésekkel nap mint nap. Attól vagy egészséges, hogy a szervezeted tünetmentesen leküzd egy kórt. Ez a dolga.

2020. márc. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Semmit nem érnek az ffp maszkok sem az ellen, hogy ne fertőzz meg másokat. Ezek csak befele szűrnek. De látom, ahogy az emberek használják, kocsiban leveszik, majd újra felteszik, közben százszor az arcukhoz érnek, megvakarják az arcukat a maszk alatt, nem mosnak rendesen kezet, mielőtt felteszik stb. Így semmi értelme. Százszor többet ér, ha fertőtleníted a kezed gyakrabban, nem köhögsz össze vissza, tartod a megfelelő távolságot.
2020. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!