Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A svédek bebizonyították hogy...

A svédek bebizonyították hogy nincs is szükség erre az általános pánikra és bezárkózásra a járvány alatt, elég csak a veszélyeztetett csoportokra vigyázni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=XFqhoD0lc6k

Ezen a tegnapi filmen is látni hogy ha ésszel kezelik a helyzetet akkor nincs szükség a pánikintézkedésekre. Nincsenek zárva sem az iskolák, éttermek, sem a boltok, tömegközlekedés is van, maszkot sem hordanak (!) és a napi fertőzési statisztikákkal sem terrorizálják a lakosságot. Mindenki tudja magáról hogy veszélyeztetett-e vagy sem, ők otthon maradnak és akkor nem fognak lebetegedni, hogy ezzel túlterheljék a kórházakat. Ennyi.



2020. márc. 31. 09:31
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
54%
Igen, példát lehetne venni róluk, és nemcsak ebben a kérdésben...
2020. márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
84%
Az egy érdekes kísérlet, és van némi kockázata, de összességében azt hiszem ők döntöttek jól, hogy nem feledkeztek meg az arányosság elvéről.
2020. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 Hellmano ***** válasza:
75%
Hosszútávon meglátjuk, hogy ők döntöttek e jól ezzel a kockázat vállalással. Sok helyen látni olyanokat, hogy így kell csinálni, de sokan ellenzik is. Pár hónap múlva kiderül minden.
2020. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
69%

A svédeknél 1 milliószor jobb az eü.


Ne hasonlítsunk egy kiemelten régiós jóléti államot pl Magyarországhoz.

2020. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 Hellmano ***** válasza:
69%
Az elöbbihez még annyit, hogy az Angolok is így szerették voln most már láthatjuk náluk nem működött a dolog! Szóval az a kockázatvállalás elég magas ám, amiről írtam, de lehet náluk működni fog, ha viszont becsap a ménkű, akkor biza nagyobb bajban lesznek, mint a többi ország, mert több lesz hirtelen az ellátnivaló beteg is.
2020. márc. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
91%
Ja, csak ehhez az kell hogy a nyuggerek valóban ne császkáljanak el piacra, boltba, főleg ne tömegközlekedéssel. Nálunk viszont külön vásárlási napszakot kaptak, ami nem igazán világos hogy miként védi meg őket a vírustól.
2020. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
61%

Én egyetemista vagyok. Inkább kimaradnék az egyetemről, semmint kockáztassam a velem egy háztartásban élő veszélyeztetett családtagjaimat azzal, hogy naponta végigjárom a metrót, és bemegyek egész napra az egyetemre, ahol van 70% külföldi hallgató, és "normál" körülmények között is egy elsőrangú vírustenyészet! (Amióta ide járok, szinte minden félév elején összeszedek valami izomfájdalmas-hőemelkedéses, esetleg köhögős vagy gyomor-bélrendszeri vírust, ami miatt fekszem 2-3 napig és itthon vagyok 1-1,5 hétig, pedig korábban soha nem voltam beteg.)

A svédek az élet egyéb területein sem jeleskednek; szerintem, bár tudom, hogy erről erősen megoszlanak a vélemények.

2020. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

#7

Na látod, erről van szó! Ha tudod magadról hogy gyenge az immunrendszered, akkor otthon maradsz, ilyen egyszerű ez.

2020. márc. 31. 10:19
 9/51 anonim ***** válasza:
66%

"Ha tudod magadról hogy gyenge az immunrendszered" - de azt értsd meg, hogy alapjáraton nem gyenge, csak ilyen "vegyes" közegben. Szemeszterek elején az évfolyam nagy százaléka beteg, csak ugye egy csomó órára kötelező járni, így bemegyünk betegen is és végigfertőzzük egymást.

Tehát az egyetem pl. szerintem pont az a közeg, amit muszáj bezárni! Túl sok ember, túl sokféle helyről; ellenőrizhetetlen, beterelve nagy, zárt előadókba; nem tudod megvédeni magad!

2020. márc. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
54%
#4: ….. és azt is érdemes hozzátenni, hogy a népsűrűség is mennyivel kisebb, mint nálunk, v. más EU-s országban! Ez is közrejátszik a vírus terjedésében!
2020. márc. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!