Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hatékony lehet még a kézfertőt...

Hatékony lehet még a kézfertőtlenítő?

Figyelt kérdés
Korábban kaptam 5 l alkoholos kézfertőtlenítőt és most a koronavírus miatt megkerestem. Azonban a szavatossága rég lejárt, 2013. szeptemberében, viszont átható alkohol szaga van. A töménysége a leírás szerint: izopropil-alkohol 750.000 mg/kg. Lehet ez még hatékony kézfertőtlenítésre?

#hatékonyság #kézfertőtlenítésre
2020. ápr. 5. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg kéne nézni. Ha az állaga, színe nem változott és érezed az alkohol szagát akkor elvileg még működnie kellene.
2020. ápr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha légmentesen volt lezárva, nem tudott elpárologni az alkohol, akkor igen.
2020. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Le volt zárva 5 l-es kannában. Egyébként ezt lehet fokolóval méretni? Pl: egy szeszfőzdében? Úgy tudom fertőtlenítésre min. 70% alkoholtartalom a megfelelő.
2020. ápr. 5. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az izopropil alkoholnak mennyi a fajsúlya, mennyire használható a fokoló. Fajsúly alapján valószínű kiszámolható.
2020. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudják fokolni
2020. ápr. 5. 20:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Beszéltem ma egy szeszfőzdéssel. Újra lepárlással edetleg, de az költséges.
2020. ápr. 5. 20:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nem tudják fokolni, mert más a fajsúlya, mint az etanolnak. Ezért írtam, hogy a fajsúlykülönbség alapján kiszámolható.
2020. ápr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!