Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor valakit lélegeztetőgépre...

Mikor valakit lélegeztetőgépre tesznek, dugják le a csövet, akkor éber, vagy előtte elaltatják?

Figyelt kérdés

A másik kérdés: milyen érzés mielőtt lélegeztetőgépre tesznek valakit, úgy értem, kapkodja a levegőt, elájul, stb. Ha valakinek van saját tapasztalata......


A légcsőmetszésnél gondolom nincs éber állapotban az ember, de utána a nyakán begyógyul valaha a vágás, illetve tud utána rendesen beszélni?


2020. ápr. 6. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Ne gondolkodj ilyeneken... semmi értelme.


Általában propofolos altatás és/vagy telenyomnak fájdalomcsillapítóval és egyéb gyógyszerekkel, nyugtatókkal...

Mesterséges kómában szokás ezt csinálni, mert elég nehéz elviselni és egyhelyben maradni.


Gondolom amikor már annyira fulladsz, magadtól már nem bírsz levegőt se venni, hogy romlanak az életfunkciók, és az oxigénterápia sem segít, akkor jön a gép.


Illetve akut légúti distressz szindróma miatt, amikor hirtelen omlik össze a légzés.


...

Ezért kell ezt komolyan venni.

2020. ápr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elaltatnak, mert éber állapotban az ember ösztönösen ellenkezik, hogy egy csövet dugjanak le a torkán:(
2020. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát azért egy bronchoscopiához se altatnak el, de az intubálás altatva történik.
2020. ápr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mesterséges kómába tesznek, elaltatnak.
2020. ápr. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mikor orr-fül-gégére kellett mennem, annyira öklendeztem, hogy a doktornő már majdnem feladta, hogy megnézze a torkomat, gégémet, aztán adott Lidocaint (az én kérésemre) de azt még egyszer nem szeretném, borzalmas, majdnem bepánikoltam.
2020. ápr. 6. 09:40
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha 40 év alatti vagy, és nem tartós beteg akkor minimális esélyed van erre. No para
2020. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Valójában így van ahogy írják a többiek, nem vagy akkor már éber, amikor intubálnak vagy az oxigénhiánytól vagy attól, hogy előtte altatnak.

A gégemetszés már más, ott sem igazán van már magánál az, akinél ezt csinálják, de utána éber lesz, és akkor ott van a lyuk, beszélni általában tud úgy is, csak be kell fogni, és utána is, bár van olyan akinek megsérülhetnek a hangszálai. Na meg azzal az a gond, hogy állandóan szívogatni kell, mert folyamatosan tele lesz váladékkal.

2020. ápr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyapám volt gégemetszve, neki nem gyógyult be pedig az orvosok azt mondták be fog, de jobb is hogy nem gyógyult be mert neki ott jött ki a váladék a tüddjéből és ha bekötötték nem kapott levegőt (kómában volt)
2020. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!