Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért növekszik ilyen lassan...

Miért növekszik ilyen lassan a magyar fertőzöttek száma?

Figyelt kérdés
Naponta maximum 50 újabb esetet jelentenek. Ha így haladunk, 2 év múlva is karanténban ülünk. Lehetséges az, hogy a kormány ezek után, mivel minden ilyen lassan folyik, kinyitja még az iskolákat is?

2020. ápr. 7. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van az jóval több mint napi 50, csak teszt nélkül nehéz kimutatni
2020. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván ahogy az első is írja, jóval több a fertőzöttek száma, mint az igazolt fertőzöttek száma, de nyilván az intézkedések miatt van "viszonylag kevés". Mert ugye lehetne ez a szám több százezer is intézkedések nélkül. Én 3. hete vagyok itthon, boltba a férjem jár, én rajta és a fiunkon kívül senkivel nem érintkeztem úgymond, míg előtte nap, mint nap tömegközlekedéssel jártam dolgozni a 25 km-re lévő munkahelyemre, ahol az ország összes tájáról fordult elő ember. Úgyhogy így elég nehéz elkapni. Bár amennyi betegségen átestem január közepétől március elejéig, már lehet rég túlvagyok a koronán is. :)
2020. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Ausztria május 1től ujra nyit beindul az élet!!

Bárcsak ott tartanánk!

2020. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, az ünnepek után majd megugrik a szám, ha nem lesz szigorúbb korlátozás.
2020. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nyilván alig van beteg.

Mi sem bizonyítja ezt jobban mint az, hogy 400 ezret el is ajándékozott a kormány, hiszen már mindenkinek van otthon tucatszámra.

Ja, nem.


[link]

2020. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
* 400 ezer maszkot
2020. ápr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy a tesztek hiánya okozza ezt
2020. ápr. 7. 20:14
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

Mi az szerinted hogy "Ha így haladunk"?


Olaszoknál optimista becsléssel is csak 2-3 millió körüli a fertőzött. Ahhoz, hogy végetérjen a járvánt, 40-50 millió kell.


Tehát az olaszoknak még át kell élni legalább 10 ekkora méretű járványt és pusztítást, hogy túllegyenek rajta.

2020. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Már 2 hete ezt papolom, hogy ennek így semmi értelme és az lesz a következménye, hogy megnyitnak majd lassan mindent 10x akkora esetszám mellett, mint amikor bezárták.

Egyébként is hót komolytalan Mo-on ez a statisztika. Pl, hogy hétfőn, ami ugye munkanap, 73 eset van, vasárnap meg, ami nem az, akkor 11. Biztos a vírus is hétvégi pihenőn van.

2020. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos a vírus is hétvégi pihenőn van.


Vagy mindenki otthon maradt hétvégén. 😁

2020. ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!