Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem lehet orvoshoz...

Miért nem lehet orvoshoz menni a járvány idején?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a kórházakra, szakrendelésekre, nem a háziorvosra. A háziorvost felhívod, ok. Na de ha pl.nőgyógyászat, fogászatra van szükséged akkor mi van, hova fordulsz, kórház sürgősségi osztályára? Vagy hogy működik most ez?
2020. ápr. 8. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha odamegy egy beteg ember, akkor megfertőzheti az orvost, vagy ha az orvos beteg, akkor ő a pácienst.
2020. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez oké, de ha hónapokig elhúzódik ez a járvány, mi lesz a betegekkel? Aztán, ha enyhülnek a szigorítások (ki tudja mikor), akkor mi lesz a rendelőkben, kórházakban? Népáradat? Így is hosszúak a várólisták. Őszintén szólva, engem ez az egy dolog aggaszt.
2020. ápr. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Most csak a sürgősségi eseteket látják el pl. a fogorvosok, nőgyógyászok.


Én is ettől tartok, hogy mikor majd megint menni lehet, összeomlik az egészségügy. Elindít egy lavinát, és lehet, hogy évekig 2-3x-os lesz a várakozási idő – ami szörnyű, mert eddig is mindig hónapokat kellett várni.

2020. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem az nem tiszta, hogy ha valami bajom van akkor hova mehetek, hova nem. Én értem, hogy most a vírusról szól minden, de attól még az embernek lehet baja, fájdalma akármi, ami miatt orvoshoz szeretne menni.
2020. ápr. 8. 19:48
 5/12 A kérdező kommentje:
Na ok, de kinek mi a sürgős? Míg a betegnek sürgős mert fáj, vérzik stb, addig az orvos azt mondja, bocs ezt nem gondolnám sürgősnek. A betegnek nyilván sürgős lenne, más különben nem fordulna ebben a helyzetben orvoshoz. Fura egy helyzet ez
2020. ápr. 8. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz dönteni, hívod a háziorvost vagy a segélyhívót, ők tudnak segíteni, hogy sürgősnek számítasz-e vagy sem.
2020. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az orvos dönti el, tekintve, hogy neki van szakértelme diagnosztizálni, hogy sürgős-e vagy sem. A szülés sürgős, a fogamzásgátlót fel tudják írni telefonon e-receptre, azért nem kell bemenni.
2020. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Engem is aggaszt. Elég durva lesz, ha semmilyen kezelést nem lehet igénybe venni akár szeptemberig. A fogammal tuti bajban leszek. :((
2020. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet menni, mert hátha beteg lesz a fogorvos, aztán akkor 2 hónapig nem lesz. Igaz, hogy most sincs és nem 2, hanem 4-5 hónapig, de ez nem zavarja az idióta döntéshozókat.

És mivel van, aki stadionokat gyűjt, tesztekre már nem tellett, hogy a dokit minden rendelés előtt leteszteljék, hogy ő se fertőzzön senkit.

Az eü meg nem most fog összeomlani, amikor kb 15-en vannak a 2500 lélegeztetőgépen, minden más meg zárva, hanem majd ősszel, amikor odaözönlik egyben az összes beteg a szakrendelésekre.

2020. ápr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor fog összeomlani az egészségügy, amikor majd megpróbálnak visszatérni a szokásos "üzemmódba". Bele sem merek gondolni, milyen állapotok lesznek akkor...
2020. ápr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!