Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik koronavírussal már volt...

Akik koronavírussal már volt fertőzött az immunis marad ugyanarra a törzsre?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 13. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk biztosan, de azt sejtjük, hogy egy darabig igen. Hogy meddig, azt végképp nem tudjuk, de - megintcsak - sejtjük, hogy legalább pár hónap. Ha van egy kis szerencsénk, akkor évekig. De ehhez még idő kell, hogy kiderüljön.
2020. ápr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1,2


De akkor ez lenne az első vírus amelyre nem marad immunis a szervezet egy életre? Mármint nem vagyok szakértő de nem ismerek más vírust ami így viselkedne.

2020. ápr. 13. 17:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudják a szakik sem. Voltak akiket egyszer már gyógyultnak nyilvánítottak, aztán később újra fertőzöttnek, de az is lehet, hogy nem gyógyultak ki teljesen, vagy a teszt nem volt jó, vagy... szóval nincs tuti válasz.
2020. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4


De nem fura, hogy nincsenek még válaszok, amikor az egész világ ugyanazt az egy vírust kutatja?

2020. ápr. 13. 17:55
 6/9 sadam87 ***** válasza:
100%

#2

"De akkor ez lenne az első vírus amelyre nem marad immunis a szervezet egy életre?"

Nem, van még ilyen vírus. Hogy egy példát hozzak: az alábbi cikk szerint a notovírus (a gyomor-bélhurut egyik fő kórokozója) ellen a védettség ideje 4-8 év (és ez még több, mint amennyire más kutatások becsülik.

[link]

Az alábbi linken látszik, hogy néhány védőoltás meddig ad védettséget. (Bár természetesen a védőoltás adta védettség általában rövidebb ideig tart a természetesnél. De konkrétan fel is hozzák például a szamárköhögést, amire természetes fertőzés után is fokozatosan megszűnik a védettség - igaz, azt baktérium okozza.)

[link]

2020. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Igen, aki egy vírusfertőzésből kigyógyul, az immunis lesz arra a vírustörzsre, ami megfertőzte. Ha ez nem így lenne, az például a vakcina kifejlesztését teljesen értelmetlenné tenné. A hírekben volt pár eset, hogy "gyógyultak" újra elkapták a koronavírust, őket valószínűleg tévesen nyilvánították gyógyultnak korábban.
2020. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó betegség van, ami ellen egyáltalán nem alakul ki védettség.

Nemi betegségek egy része.

Ezeket akárhányszor elkaphatod.

2020. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Szerencsére nem olyan mutáns a vírus mint az influenza hogy minden szezonra új védőoltásra legyen szükség.

Tehát olyan 3-5 év a védettség, ennyire saccolják. Megjegyzem én már túl vagyok rajta szerencsére szerencsésen mert valóban nem kellemes az amikor 3-4 napig állandóan fulladtam tőle mint egy tüdőbajos és nem lehetett köhögéssel sem könnyíteni vagy csillapítani a rossz érzetet. De legalább most már kimehetek és nem félek hogy jajj el ne kapjam már. 44 éves vagyok.

2020. ápr. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!