Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kéne csinálni egy "pozitív...

Kéne csinálni egy "pozitív hírek". COVID-19 oldalt. Ti nézegetnétek?

Figyelt kérdés

Mi lenne ha csinálnánk egy weboldalt, amin csak a pozitív, de igaz hírek szerepelnének.


-Hány gyógyulás volt

-Mennyivel csökkent a fertőzöttség

-Bevált-e valamelyik új gyógyszer, sikeres előtanulmányokkal

-Jól állunk az oltás kifejlesztésében

-Új diagnosztikai eszközt és gyorstesztet fejlesztettek

-Enyhítettek helyeken a korlátozásokon


...

Nem agymosó vagy konteós oldal lenne, szimplán csak a jó és reménykeltő hírekért járnánk fel. Őszintén én reálisan látom a helyzetet, és tudom hogy ez egy katasztrófahelyzet... de a mentális egészségünkre nézve tényleg egyre nyomasztóbb olvasni a kilátástalan híreket. Ami mellett lehoznak teljesen agyrém pánikkeltő hülyeségeket is. Pl kit érdekel hogy a hullákat székbe ültetik New Yorkban? Vagy lett 10 új belföldi beteg kínában, erre "rekord méretű a rettegés a második hullámtól és újra rekord méretű a fertőzés"


Emellett a pozitív tudományos hírek szinte elsikkadnak. Jórészt mondjuk nem is jön sok... de ezzel a honlappal egyfajta reménykeltő menedéket találhatnánk.



2020. ápr. 15. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én minden hírt megnézek, legalább a címe szintjén.

Engem nem érintenek depresszíven a rossz hírek, alapvetően optimista alkat vagyok.

Nem nézegetnék külön egy ilyen oldalt.

Inkább olyat, amin saját beszámolókat gyűjtenek össze, az érdekelne (jó / rossz tapasztalatok egyaránt, mindegy, melyik országban). Igen, ilyen hírek is vannak, de ebből többet is szívesen olvasgatnék, amikor lenne rá időm.

2020. ápr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én alapból minden hírt megnézek, de örülnék egy ilyennek. Sajnos nagy sok oldalon, csak a negatív dolgokat mondják ami (szerintem) rossz taktika. Szóval hajrá, csináld, szerintem lenne aki nézné.
2020. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak az is torzít, mert 10-ből 9-en tünetmentesek, akkor nem azok fognak beszámolni, hanem azok a 30-50 évesek akik beszopták a brét rendesen. Holott statisztikailag ez csak esettanulmány.
2020. ápr. 15. 09:27
 4/6 A kérdező kommentje:

Pl megfigyeltem, hogy elolvasom este a híreket és felcsesz, nem bírok aludni. 2022-ig bezárva leszünk, újra emelkedik a fertőzöttség, New Yorki tömegsírok... viszont ha tanulmányokat hagyom a végére mondjuk a medarxivről, amik beszámolnak a pozitív eredményekről, vagy hogy a BCG oltás statisztikailag segít... akkor egyből van egy kapaszkodó, egy reménysugár.


Erre jön a WHO és kettéveri hogy ne alapozzunk erre, meg a babák elől elvonni az oltást. Oké, de zajlanak a kísérletek, és több tudós bizakodó... akkor minek kell egyből lerombolni a reményt? Mikor pont nincs elég eredmény még.

2020. ápr. 15. 09:34
 5/6 anonim ***** válasza:

"Becsukhatod a szemed, hogy ne lásd, amit nem akarsz látni. De nem csukhatod be a szíved, hogy ne érezd, amit nem akarsz érezni. – Johnny Depp"

Csak képzeld el. Van egy oldal, tele pozitív hírekkel. Egy a több ezer közül, ami a vírussal foglalkozik. Ha meg is látogatja valaki az oldalad, attól még a csapból is negatív hírek folynak. Hiába érez pozitívat az ember egy pillanatig, ha mindenhol negatívat hall. A tv, a rádió, Fb, itt, mindenhol a koronáról van szó. Szép gondolat, de pont, hogy inkább a reális gondolkodást kéne híresztelni. Ha csak a pozitív oldalát nézzük a járvány alakulásának, akkor nincs reális kép. Ha nincs reális kép, akkor az emberek lazábban kezelik a helyzetet, több lesz a fertőzés. Így is a mai napig vannak, akik leszarják, sőt, sokak szerint nem is létezik. Ezért mondja mindenki, hogy hiteles forrásból tessék tájékozódni, ne valami szedett-vedett oldalról, ami tele lehet kamuval. Hiába közölnél hiteles adatokat, ha csak egy random ember vagy. Akinek van esze, az hiteles forrásokból tájékozódik. A vírus magyar oldalán fel van tűntetve a negatív és a pozitív változás is. Ez a realitás, mert ahhoz, hogy az emberiség komolyan vegye és ne omoljon össze az egészségügy, a jó és a rossz oldalát is látni kell. Egyébként a pontos számokat senki sem tudja, de inkább legyen egy kis pánik, mint egy teljes fertőzött ország, csak azért, mert túl pozitív híreket olvastak.

2020. ápr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezzel egyetértek, lévén a tudományos hitelesség a fontos.


Viszont ez nem tájékozni szándékozó oldal lenne, hanem egyfajta végső menedék. Feltüntetve, hogy a hírek arányaiban direkt torzítanak és nem a reális helyzetet ábrázolják.


...

Az igaz hogy nem veszik komolyan az emberek... de sajnos ez kezd az ellenkezőjébe átcsapni. A negatív és kilátástalanság miatt nincs már cél. Nincs egyszerűen miért betartani a karantént.


A vége ígyis úgyis az lesz, hogy 60 ezer idősebb/ beteg ember meghal. Vagy röviden, vagy hosszan, de ez a realitás. Minden irány, minden döntés rossz. Nincs jó járványkezelési módszer, mert vagy a 2 millió veszélyeztetettel foglalkozunk, vagy életbentartjuk a gazdaságot, ami valószínűleg a nyájimmunitás módszertől is összeomlana.


Ezt megunták sokan, már a németeknél is és egyszerűen leszarják az egész karanténosdit, kimennek, találkoznak stb.


Ha nem adunk reményt, hogy kilábalhatunk belőle és megéri még várni a tudományos eredményekre, és van értelme betartani minden szabályt. Akkor előbb utóbb ez is átcsap felelőtlen "leszarom úgyis mindegy" módba.

2020. ápr. 15. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!