Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hányadik napja vagytok otthon?...

Hányadik napja vagytok otthon? Mennyit jártok el? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Nekem ez a 42. nap (épp a korlátozás kezdete előtt voltam beteg; nem koronával)

Kezdem azt hinni, van valami abban a "karantén" = "quaranta giorni" / negyven nap jelentéstartalomban, mert én 2-3 napja kezdem emiatt frusztráltan érezni magam.

Hetente kétszer megyek el, hogy a lehető leggyorsabban elintézzem a legfontosabbakat.

Amúgy rengeteg dolgom van itthon, szóval nem az unalom a bajom (bár az lenne:S)

Ti hogy vagytok vele?



2020. ápr. 15. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%

Ugyanígy. Meló is egyre szarabb home officeból

Cég is befagyott. Plusz kilátástalanok a hírek, hogy mikor lenne vége itt bárminek is.

Az a szerencse kertesház anyáméknál, így van menedék. Csak ez is olyan ha visszamegyek melózni, akkor költözhetek vissza egy lukba a 40 fokban... és nincs visszaút, mert nem fertőzhetem meg őket. (Eddig teljes izoláció volt)

2020. ápr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
81%
Anyukám kórházba került, szóval egyedül vagyok itthon 16 évesen. Borzasztó, hogy minden rám hárult és aggódok hogy anyukámmal mi lesz. Én örülnék neki ha itthon maradhatnék és nem kéne folyton szaladgálnom ide-oda. Kitartást neked kérdező❤
2020. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Egy napot nem voltam itthon még. Amióta bejött a korona hiszti folyamatos 12 van a gyárban. Az elmúlt egy hónapban volt 2 pihenőnapom.
2020. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Sulizár óta, vagyis kb. a 33 napja.

Úgy heti 2-3x megyek ki a közeli boltba bevásárolni, ha valamit még muszáj elintéznem (bár eddig nem igazán volt) egybekötöm.

Én alapból szeretem is meg nem is ezt. Sokkal jobban tudok tanulni, meg minden, csak nagyon frusztráló, hogy nem tudni mi lesz az érettségivel. Illetve elvileg ma kiderül, csak talán nem érettségi előtt 2 héttel illene bejelenteni.

Egyébként a bezártság néha nyomaszt-néha nem. Eddig egyszer éreztem szükségletét, hogy "most azonnal kifussak a világból mert mindjárt megőrülök". Szóval sétáltam egyet a közeli temetőbe. Ott úgysincs sok ember akit megfertőzhetek ha arról van szó.

2020. ápr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Minden nap ugyanúgy járok dolgozni. És én vásárolok be a családnak. Kicsit összeszedettebben, hogy ne kelljen olyan gyakran boltba menni, de 2-3 naponta mindenképpen.

Feleségem minden délelőtt elmegy sétálni a gyerekekkel.

A korlátozások kezdete óta mosattam autót, tankoltam, vittem szerelőhöz az autót, ma reggel pedig ózonos klímatisztításra vittem (ami egyébként koronavírus ellen is jó).

Az elmúlt hétvégén dolgoztam a kertben is, de ha lenne időm, kirándulni is elmennénk a családommal (nem, nem zsúfolt helyekre, nem kell hőbörögni, hanem oda, ahova másnak eszébe sem jutna).

2020. ápr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

4 hete, heti 2x kimegyek sétálgatni.

Hogy vagyok vele? Én betartom, de jó lenne ha mihamarabb vége lenne, ennek az egésznek, előbb-utóbb a türelmesek is elunják a bezártságot...

2020. ápr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

En ugyanugy dolgozok, mint elotte, de a kollegaim nagy resze otthonrol dolgozik, ketten-harman vagyunk bent az irodaban napkozben. De nem sok munka van, eleg valtozo. Nekem felerosodott a szorongasom, a panikom, eleg nehez, talan most kezd kicsit javulni. Eleg nyonaszto a dolog, minden bolt zarva. Kertesben lakunk szoval ha otthon kene maradni ennyiben egyszerubb lenne. A korlatozas elott havonta egyszer

elmentunk vagy kajalni egyet etterembe, vagy furdeni egyet. Nekem ez hianyzik a legjobban.

2020. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a rendes életvitelem hiányzik.


Reggel egy jó kávé, melóban sok cimbora, heti 2x elmentünk sportolni. Most bezárt a szauna, boulder terem, uszoda... minden jó hely.

Hétvégén meg kertesház és család ha úgy adódott. Pestnek meg vidéknek is megvolt a hangulata... na most ez is összetört teljesen. Ráadásul az albérletemből elmenekült 2 másik lakótárs, így kb 150 ezerbe kerülne most a lakás. Új embereket nagyon nehéz találni most... és ez is kockázatos.


Az okozza a legtöbb szorongást, hogy nem látni a végét. Oké lehet lecseng nyárra... de akkor is, onnantól többé nem mehetek haza a szülőkhöz 1 évig mondjuk? Ettől összeszorul a gyomrom. :(

2020. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb 35 napja vagyok itthon. Boltba 1-2 hetente egyszer megyek. Néha lemegyek a haz korul teszek egybkört de ennyi. Nagyon rosszul viselem, a homeoffice még nem indult el, az egyetem szünetel, de ami a legrosszabb az a bizonytalanság....ki tudja meddig lesz így, hogy lesz az államvizsga, szakmai gyakorlat stb...semmi hír. Hiányzik a napirendem, a pörgés, a barátok. És kicsit frusztral a gondolat is, hogy csak most ne legyek beteg mert koronán kívül semmit nem gyógyítanak :(
2020. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon rosszul viselem, 2 hónapja nem láttam a páromat, és addig nem is fogok tudni vele találkozni, amíg le nem megy ez a szar. Már nagyon unom és nagyon fusztrált vagyok, ideges és a pánikolok is, hogy mi lesz már.
2020. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!