Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A koronavírus ellen miért nem...

A koronavírus ellen miért nem az ásványi anyag & vitamin ellátással védekezünk, ahogy dr. Egely kielemezte?

Figyelt kérdés

dr.Egelyvel volt egy érdekes beszélgetés a koronavírusról, ahol megvizsgálták hogy ért véget a spanyolnátha. kiderült, hogy az egészséges étkezés a test vitaminokkal és főleg ásványi anyagokkal való megfelelő mennyiségű feltőltése akadályozta meg a járvány terjedését.


Akkor gyógyult ki az emberiség a járványokból, amikor megkapta az immunrendszer működéséhez szükséges nyomelemeket (jód,cink,vas,réz,króm) és vitaminokat (D,C,K). Miért nem ezt az irányt propagalják a politikusok ? Miért nem ebbe az irányba megy el a védekezés a WHO-ban illetve a kormányoknál? https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=n-3WzqYjGZo&..


2020. ápr. 16. 15:22
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/112 2*Sü ***** válasza:
80%

#89 > A D vitamin, C vitamin nagyon sok mindenben erősíti a szervezetet.


Az altéma szempontjából irreleváns. A #39-es válaszban a felvetés az volt, hogy azért nem a vitaminokat preferáljuk, „mert az nem üzlet”. #81 erre írta, hogy „dehogy is nem üzlet”. #82 meg azt válaszolta, hogy gondolkodjunk egy kicsit.


Hogy mi mennyire jó üzlet, az az árakon és a keresleten múlik. Függetlenül attól, hogy mi mire jó és mire nem.


> Olcsón hozzáférhető


És mégis, jó marketinggel el lehet adni belőle egyhavi adagot 17 830 Ft-ért annak, aki meg tudja fizetni. Pont *ezért* roppant jó üzlet.

2021. dec. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/112 anonim ***** válasza:
88%
89: Nekem, mondjuk nem gyúlasztott be semmit az oltás és a körülöttem élőknél sem. Szedek vitaminokat, több vitamindús ételt eszek mint az átlag, mégis elkaptam a kórt (még oltatlanul). Ez gyanúm szerint nem vitaminok kérdése.
2021. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/112 A kérdező kommentje:

91 "Az altéma szempontjából irreleváns"


Nem éppen. A vitaminok rengeteg dologban segítik a szervezetet. Lehet hogy ha folyamatosan évekig szeded a covidot meg sem érzed. Nem mindegy. A vakcina csak arra jó elvileg, sokaknak nem használ ezt is számold ki, hogy akkor az kidobott pénz. D vitamin vehetsz olcsón is [link]


C vitamint is. Én pl kilóját 600-ért veszem. [link]


Abban a 17k-es étrendkiegészítőben rengeteg más is benne van. Nem említsük egy lapon a kettőt



* * *


Napi 1000 mg C vitamin az 1 gramm. 365 gramm az éves adag. Én pl az 1 kiló C vitamint három évig eszem. Az évente 120 Ft. Akkor?😁

2021. dec. 6. 18:30
 94/112 anonim ***** válasza:
81%

"Napi 1000 mg C vitamin"


Attól nem jóval kevesebb a szervezet napi szükséglete, a többit meg egyszerűen kipisálja az ember?

2021. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/112 Alex Fly ***** válasza:
86%
Talán nem véletlen hogy az ország legismwrtebb és legkártékonyabb antivaxer közösségének alapítója/vezetője egy vitamingyáros, legközelebbi "munkatársa" pedig egy vitamindealer... Gondolom azért, mert nem akkora üzlet, hogy emiatt átverjenek egy halom embert és megsértsenek vagy féltucat törvényt...
2021. dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/112 A kérdező kommentje:

94 a többit meg egyszerűen kipisálja az ember?"


Nem. rosszul tudod https://www.youtube.com/watch?v=F6RRlswU3f8

https://www.youtube.com/watch?v=yytkMQxZKPM

2021. dec. 6. 18:52
 97/112 A kérdező kommentje:
95 én inkább szedek vitaminokat, mint oltást. De te tudod 😂
2021. dec. 6. 18:53
 98/112 anonim ***** válasza:
100%

#93: "Én pl kilóját 600-ért veszem"


Csak nem mindenki kapható arra, hogy az aszkorbinsavat kiskanállal vegye be, még én se próbáltam, de amikor az állatorvos beletömött egy adagot a macskámba, összehányta tőle a szobát, gondolom iszonyúan savanyú. Ezért sokan inkább a kapszulás változatokat veszik, amik sokkal drágábbak, főleg, ha valaki nem "hisz" a dm-ben, Rossmann-ban kaphatókban és inkább a 10-szer drágábbat veszi valami MLM-től (pl. California Fittnes) vagy Dr. Lenkey boltjából.

2021. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/112 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a vitamintabletták valóban hatalmas bizniszt jelentenek, 2XSü hozott is példát. Ráadásul én úgy tudom, hogy a gyógyhatású készítmények esetén csak azt kell vizsgálni, hogy nem árt, azt nem, hogy használ-e. Tehát nagy részéről isten tudja, felszívódik-e. (Én személy szerint igyekszem mindenből Béres márkájút venni.)


Az orvosok sem tudják, kinél lesz durva a betegség lefolyása. Itt nem feltétlen a halálra gondolok! Számomra egyszerű kórházba kerülés VAGY a poszt-COVID VAGY otthoni 2-3 hetes szenvedés is annak számítana, pláne ezek valamilyen kombinációja.

A vitamin semmire sem 100%-os garancia.

Az "erős" immunrendszer sem garancia semmire, főleg, mert a gyulladásokat, poszt-COVID-ot és egyéb finomságokat pont ő okozza. Miközben immunszuppresszáltakon sok esetben átszalad a betegség. (Az elhalálozottak listájában is kevés autoimmun beteget látni, pedig mikor nézegetem, nem csak az autoimmun szóra keres a szemem, hanem a betegségek neveire is.)


Egyébként én az egész "immunerősítéshez" szkeptikusan állok.


Például most hónapok óta szedek multivitamint (hátha segít valamit, pubertáskoromig mindig belém erőltették, aztán elhagyogattam, mióta "felnőtt" vagyok, elhagytam teljesen, B6+Magnézium és omega3 ment, néha C), ártani nem árt alapon C és D vitamint is. Nyáron tökéletes volt a D-vitamin-szintem. Mégis életem egyik legnagyobb ajakherpesze volt egy hete. Kettő is egymás mellett: mire az egyik már varas volt, kijött még egy. Amúgy sportolok is, sok vizet és teát iszom, sok zöldséget eszem. Így is...


2019-ben sportoltam az egyik legkevesebbet, híztam 5 kilót a BMI tetejéről az enyhe túlsúlyba és brutál egészségtelenül táplálkoztam (olyan munkahely, ahol nem volt kajálda, pénzhiány) és elképesztő stresszes, ideges voltam egész évben. Abban az évben 1-szer voltam náthás, enyhén, pedig voltam emberek között.


2017-18 táján meg havonta voltam beteg, pedig akkoriban tök egészségesen éltem. Ja, most nyár vége óta szintén havonta vagyok beteg a C, D vitamin, multivitamin és tökéletes D-vitamin-szint ellenére/mellett.


Jó, én egymagam nem vagyok reprezentatív minta. Azonban családban tapasztaltak, 1.000 cikk, 500 fórum, 50 blog után szkeptikus vagyok a komplett immunerősítés témakörét illetően.

Továbbá a vitamintabletták nagy üzlet. Ha tényleg hatékonyan segítenének a komolyabb lefolyás és szövődmények elkerülésében, akkor "ezerrel" nyomatnák őket.

2021. dec. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/112 anonim ***** válasza:
81%

#96: Minden esetre a Mayo klinika ezt mondja:


The recommended daily amount of vitamin C is 90 milligrams for adult men and 75 milligrams for adult women.

[link]


Vagyis, a napi ajánlott C vitamin 90 mg felnőtt férfinak és 75 mg felnőtt nőnek. Sőt, azt is mondja, hogy táplálékkiegészítőként nem annyira hatásos, mint természetes forrásaiból.

Én inkább hiszek nekik, mint Lenkeynek, mert a Mayo klinika nem ezen gazdagodik, Lenkey meg igen.

2021. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!