Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha fogkrémes vízzel öblögetem...

Ha fogkrémes vízzel öblögetem a számat fertőző gyanús helyek látogatása után, esetleges vírusok megölése céljából, az ugyanolyan hatásos mint a szappanos víz a kézen?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 16. 18:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Szerintem nem hülyeség lassítani a virus terjedését.Mi van azzal az orvosi információval, hogy a virus néhány napig a szájüregben, torokban van?Ha írtanánk ezeket akkor az immunrendszernek besegítenénk.

Van egy olyan feltételezésem is, hogy azért van az hogy egyeseknek 2 nap után, másoknak meg akár 14 nap után jönnek elő a tünetek, mert az útobbi esetben az immunrendszere az illetőnek erősebb,ennyi nap képes volt harcolni a virusok ellen.De van akinek még erősebb, akinél nem is jelentkeznek tünetek és átmegy rajta.

2020. ápr. 16. 19:34
 12/21 anonim ***** válasza:
listerine-t adj neki
2020. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Mondd, te retardált vagy? Többször le lett írva, hogy nem ér semmit. Aztán még mindig csak folytatod a hülyeséget. Te itt nem a valóságra vagy kíváncsi, csak azt várod hogy valaki megerősítsen ha hülye öblögetésedben.
2020. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Te 14-es,nem a gyógyszermaffiának dolgozol,akinek nem érdeke,hogy az emberek olcsó házilag kivitelezhető módszerekkel védekezzenek?Vagy valami orvos vagy?

Minap olvastam egy viccet,hogy a koronavirusra a tudósok nem találtak fel ellenszert,de egy szimpla szappanos kézmosás megöli :)

2020. ápr. 16. 21:15
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a garatöblögetés egy ÁTVERÉS volt. Egy vírus körlevél hoax.


Nem működik bármit teszel akkor sem.


Az meg hogy nem hallottál a vírus inkubációs ciklusról és lappangásról... az nem jelenti azt hogy itt valami csodamechanizmusról van szó.


Állatkísérletben már jól feltárták hogyan jut be a vírus a sejtekbe, hogyan lappang, hogyan szaporodik.


Hidd el, a garat öblögetéssel csak azt érnéd el, hogy szétcsesződne a nyálkahártya secpec.


Egy fontos dolgot elfelelejtesz a nyálkahártya épsége az egyik legfontosabb a vírusok ellen. Ezért leszel télen náthás és influenzás. Ez a megfázás. A hideg legyengíti a nyálkahártya védekezőmechanizmusát emiatt könnyebben fertőződik.


Ha most óránként öblögetsz, akkor az ethanol szétcseszi és kiszárítja a nyálkahártyát... azon aztán bármi megtelepszik majd.

2020. ápr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Tegyél egy kis méretű spriccelős üvegbe ezüstkolloidot. Én mindég tartok a táskámban. A leírás szerint vírusra, baktériumra is hat. Nekem vissza szokta fordítani a torokgyulladást, és a náthát is. Mindkét orrlyukba 2-2 fújást, és a torokba 5 fújást javasolok. Ártalmatlan teljesen. Én már nagyon rég használom. Mindég tartok a táskámban. Ha közösségbe megyek előtte és utána is használom.
2020. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen, a gyógyszermaffiától vagyok. Fenébe lebuktam.


A természetes szelekció jegyében: Csinálj, amit jónak látsz! Öblögess fogkrémmel, szappannal, Domestosszal. Amivel csak akarsz.


Csak minek írsz ki róla kérdést?

2020. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
17-es.Köszi a tanácsot.Ha nem lesz aki ezt tudományos alapon megcáfolja,akkor ezt fogom alkalmazni.
2020. ápr. 17. 05:39
 20/21 anonim ***** válasza:

[link]


"Az ezüstoldatot fogyasztók esküsznek rá, hogy a szer távol tartja a fertőzéseket, de azt még ők is elismerik, hogy vigyázni kell vele, mert túladagolás esetén furcsa kékesszürke színt kaphat a bőrük.

Az amerikai hatóság - az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) - éppen ezért közleményekben hívta fel a figyelmet arra, hogy az ezüstkolloid tartalmú készítményeket a jelenlegi szabályozás szerint nem ismeri el hatékony és biztonságos gyógyszerként, gyógyhatással nem népszerűsíthetők, és az ilyen készítmények használata az argyria kórkép kialakulásának veszélyével jár."



...

Azért vigyázni kell ezzel. Kitudja mennyire szennyezettek ezek az oldatok és kollid tartományban van-e az ezüst benne.


A nátha és a torokgyulladás magától gyógyul pár nap alatt, akkor is ha bármit magadba fújsz.


[link]


Esetleg külső nyálkahártya fertőtlenítésre és mosásra jó lehet, de ki kellene köpni.


Akkor már Betadine-t használj: kórházakban javasolják extrém fertőző környezetben a pácienseknél és a betegeket ápolóknál is.


[link]

2020. ápr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!