Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A Covid19-ből gyógyultak...

A Covid19-ből gyógyultak tényleg maradandó egészségkárosodást szenvednek?

Figyelt kérdés

Erről senki nem írt edig, sőt.

Mi a helyzet, felépülnek az emberek belőle, vagy nem?


2020. ápr. 17. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Akinek a tudejevel van baj, tehát lélegeztetés szükséges, elvileg sose lesz teljesen egészséges a tüdeje utána


Illetve olvastam idegrendszeri károsodásrol is, de hogy ez mit takar és mennyire igaz azt nem tudom

2020. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy részük, igen. De még nem tudjuk, milyen gyakran stb., folynak a kutatások. Ezért se lenne jó ötlet szabadjára engedni a járványt: nem csak a várható sok halálozás miatt, hanem mert a túlélők között is sok lenne a maradandó károsodás.
2020. ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ, milyen súlyos állapotba került és mennyi ideig. Pl. nem hiszem, hogy minden nyom nélkül meggyógyul valaki, akit hetekig kell géppel lélegeztetni. Egyébként de, pár cikk volt erről: legtöbbször tüdőkapacitás csökkenést írtak (ami egyébként teljesen logikusan hangzik). Én az idegrendszeri tünetek kapcsán azt nem hallottam, hogy maradandó lenne, de ugye ide tartozik a szag- és ízérzékelés elvesztése, de állítólag volt, aki görcsrohamot kapott, volt, aki részegesen lebénult és volt, aki a beszédkézségét vesztette el, meg olyan, aki görcsrohamot kapott. Ezek azért többségükben nyilván extrém esetek.
2020. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!